REKLAMA

Komunistyczny prokurator kandydatem na sędziego TK

Komunistyczny prokurator kandydatem na sędziego TK

Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło trzy kandydatury na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Jest nim były komunistyczny prokurator Stanisław Piotrowicz, była poseł Krystyna Pawłowicz oraz dr hab. nauk prawnych Elżbieta Chojna-Duch.

REKLAMA

Jak poinformował Ryszard Terlecki, klub PiS zgłosił w piątek trzy kandydatury na stanowisko sędziów TK, wśród nich znalazł się również były komunistyczny prokurator – „W piątek klub PiS zgłosił kandydatury na sędziów TK: Stanisława Piotrowicza, Krystyny Pawłowicz i Elżbiety Chojny-Duch”.

Czytaj więcej: Premier Brytanii sprzeciwia się kolejnemu referendum w Szkocji

Stanisław Piotrowicz to prokurator, senator VI i VII kadencji oraz poseł PiS VII i VIII kadencji, który w minionej kadencji był szefem sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. A także od 1978 roku należał do PZPR oraz w tym czasie pełnił stanowisko prokuratura w Krośnie.

W latach 2007-2011 Krystyna Pawłowicz pełniła rolę sędziego w Trybunale Stanu. Kilka miesięcy temu poinformowała swoich sympatyków o politycznej emeryturze. Przewidywano jednak, że może ona jednak właśnie otrzymać szansę kandydatury na stanowisko sędziego TK.

Natomiast Elżbieta Chojna-Duch to doktor habilitowany nauk prawnych. W latach 1994-1995 oraz 2007-2010 pełniła rolę podsekretarza stanu w Ministerswie Finansów z rekomendacji PSL.

Wesprzyj już dziś organizację X Marszu Niepodległości!

onet/pap

REKLAMA

Komentarze