REKLAMA

Komisja Europejska przygląda się sytuacji przekopu Mierzei Wiślanej

Komisja Europejska przygląda się sytuacji przekopu Mierzei Wiślanej

Radio RMF FM podaje informacje o tym, iż Komisja Europejska chce złożyć pozew do TSUE związku z specjalną ustawą dotyczącego przekopu Mierzei Wiślanej. Według radiowego źródła ma chodzić o brak opinii sądów na temat podejmowanych prac.

W zeszłym roku Komisja Europejska otrzymała od polskich władz odpowiedzi na nurtujące wątpliwości w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej. Nie spotkały się one jednak z pozytywnym odbiorem przez europejskie władze.

Brak obrazka

Zobacz także: Kulisy obchodów w Yad Vashem: Cyberataki na samoloty światowych liderów

Zdaniem KE specustawa nie jest zgodna z unijnymi przepisami środowiskowymi, które gwarantują wdrożenie procedury odwoławczej przez obywateli. Chodzi również o łamanie zasad konwencji z Arnhaus, które Polska ratyfikowała w 2013 roku.

Brak obrazka

„Pomimo, że projekt widocznie posuwa się do przodu, polskie władze jak dotąd nie zastosowały się do porad Komisji dotyczących działań, jakie należy podjąć, aby podążać właściwą ścieżką proceduralną” – podaje RMF FM za unijnym źródłem informacji.

Komisja Europejska może złożyć pozew do TSUE z powodu braku efektów w prowadzonych negocjacjach z polską stroną, a także z braku wstrzymania prac inwestycyjnych na złożony wcześnie apel.

rmf24/interia

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze