Komisja Europejska przygląda się sytuacji przekopu Mierzei Wiślanej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wizualizacja kanału

Wizualizacja kanału / Fot. YouTube

Radio RMF FM podaje informacje o tym, iż Komisja Europejska chce złożyć pozew do TSUE związku z specjalną ustawą dotyczącego przekopu Mierzei Wiślanej. Według radiowego źródła ma chodzić o brak opinii sądów na temat podejmowanych prac.

W zeszłym roku Komisja Europejska otrzymała od polskich władz odpowiedzi na nurtujące wątpliwości w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej. Nie spotkały się one jednak z pozytywnym odbiorem przez europejskie władze.

Zobacz także: Kulisy obchodów w Yad Vashem: Cyberataki na samoloty światowych liderów

Zdaniem KE specustawa nie jest zgodna z unijnymi przepisami środowiskowymi, które gwarantują wdrożenie procedury odwoławczej przez obywateli. Chodzi również o łamanie zasad konwencji z Arnhaus, które Polska ratyfikowała w 2013 roku.

“Pomimo, że projekt widocznie posuwa się do przodu, polskie władze jak dotąd nie zastosowały się do porad Komisji dotyczących działań, jakie należy podjąć, aby podążać właściwą ścieżką proceduralną” – podaje RMF FM za unijnym źródłem informacji.

Komisja Europejska może złożyć pozew do TSUE z powodu braku efektów w prowadzonych negocjacjach z polską stroną, a także z braku wstrzymania prac inwestycyjnych na złożony wcześnie apel.

rmf24/interia

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY