REKLAMA

Komenda chce odszkodowania – 18 milionów za 18 lat więzienia

Komenda chce odszkodowania – 18 milionów za 18 lat więzienia

Tomasz Komenda składa pozew o odszkodowanie. Ile oczekuje niesłusznie oskarżony? Milion za każdy rok w więzieniu – w sumie wysokość odszkodowania ma opiewać na 18 milionów złotych.

REKLAMA

Przypominamy, że Tomasz Komeda niesłusznie spędził w areszcie 18 lat – został oskarżony i skazany za zabójstwo i zgwałcenie nastoletniej dziewczynki. Do aresztu trafił w wieku 23 lat. W 2017 roku okazało się jednak, że to nie on zabił Małgorzatę Kwiatkowską z Miłoszyc.

W sprawie od samego początku były wątpliwości. Komenda przez cały czas twierdził, że jest niewinny – przyznał się jedynie na komendzie, ale później powiedział, że policjanci wymusili na nim zeznania. Oskarżony miał również alibi – jednak sąd w 2004 roku skazał go na karę 25 lat więzienia.

Dopiero w czerwcu 2017 prokuratura poinformowała, że w sprawie zbrodni sprzed ponad 20 lat zatrzymano Ireneusza M., który od tej pory przebywa w areszcie. Jednak dopiero wczoraj Sąd Najwyższy uchylił wcześniejszy prawomocny wyrok 25 lat więzienia dla Tomasza Komendy.

W maju zeszłego roku mężczyzna przyznał, że będzie ubiegał się o wysokie odszkodowanie. „Będę się domagał odszkodowania i zadośćuczynienia” – mówił Tomasz Komenda – „Nie spocznę dopóki te osoby, które mnie wsadziły do wiezienia, nie usiądą na ławie oskarżonych. Robię małe kroki.”

ZOBACZ TAKŻE: Szumełda z KODu przeprasza Młodzież Wszechpolską za swoje kłamstwa

medianarodowe/dorzeczy
REKLAMA

Komentarze