REKLAMA

K. Bosak zwycięża na Warmii i Mazurach. Dzisiaj Gdańsk i Bydgoszcz

K. Bosak zwycięża na Warmii i Mazurach. Dzisiaj Gdańsk i Bydgoszcz

Wczoraj wieczorem odbył się zjazd prawyborczy Konfederacji w Olsztynie. Na Warmii i Mazurach, podobnie jak na Podlasiu, wygrał Krzysztof Bosak.

REKLAMA

Krzysztof Bosak znowu zwycięża. Pod sukcesie na zjeździe Konfederacji w Białymstoku, kandydat Ruchu Narodowego wygrał również na Warmii i Mazurach. Podczas zjazdu w Olsztynie wiceprezes narodowców zdobył 77 głosów. Wyniki pozostałych kandydatów: ponownie drugi Grzegorz Braun z 20 głosami, Artur Dziambor (KORWiN) 12, Konrad Berkowicz (KORWiN) 10, Jacek Wilk (KORWiN) 6, Janusz Korwin-Mikke (KORWiN) 5, Paweł Skutecki 2, Krzysztof Tołwiński 1, Magdalena Ziętek-Wielomska 0.

Przekłada się to w następujący sposób na liczbę elektorów: Krzysztof Bosak 4, Grzegorz Braun 2, Artur Dziambor, Konrad Berkowicz i Jacek Wilk po 1. Biorąc pod uwagę wcześniejsze wyniki z Białegostoku, w dotychczasowej rywalizacji Krzysztof Bosak ma 9 elektorów, Grzegorz Braun 3, Berkowicz i Dziambor po 2, Janusz Korwin-Mikke i Jacek Wilk po 1. Narodowcy mogą być jak na razie zadowoleni: łączny wynik wszystkich korwinowców jest gorszy, niż wynik jednego Krzysztofa Bosaka. Pamiętajmy jednak, że wolnościowcy mają jednak mniejsze od narodowców struktury.

ZOBACZ TAKŻE: Krzysztof Bosak wygrywa w prawyborach Konfederacji na Podlasiu

Emocje zwolenników „narodowej drogi” dla Konfederacji studzi jednak prezes Ruchu Narodowego: „Cieszę się tymi wynikami jako zwolennik kandydatury #Bosak2020 ale chciałbym ostudzić rozgrzane pierwszą rundą głowy. Dziś wyborcy zdecydowali o 18 z 314 głosów elektorskich” – napisał Robert Winnicki. Właśnie rozpoczął się zjazd Konfederacji w Gdańsku. O godzinie 18:00 zjazd w Bydgoszczy. Dzisiaj wyniki Krzysztofa Bosaka mogą być gorsze, gdyż Pomorze to matecznik Artura Dziambora, a w województwie kujawsko-pomorskim silne struktury posiada Partia KORWiN.

REKLAMA

Komentarze