REKLAMA

Niedługo dymisja Rabieja? Kierwiński: „Zależy od Prezydenta Warszawy”

Niedługo dymisja Rabieja? Kierwiński: „Zależy od Prezydenta Warszawy”

W programie Polsat News szef sztabu wyborczego Koalicji Europejskiej Marcin Kierwiński oświadczył, że ewentualna decyzja o dymisji Pawła Rabieja z posady wiceprezydenta Warszawy zależy od samego Rafała Trzaskowskiego.

Marcin Kierwiński powiedział – „Decyzja o ewentualnej dymisji wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja po jego wypowiedzi o adopcji dzieci przez pary jednopłciowe należy do prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego”.

REKLAMA

Zdecydowanie mijał się jasnej deklaracji odsyłając decyzję o dymisji do Trzaskowskiego – „To są decyzje Rafała Trzaskowskiego, to on dobiera sobie współpracowników”.

Czytaj więcej: Rabiej przywołany do porządku przez prezydenta Warszawy

„Powinien zająć się pracą urzędniczą”

W dalszej części wywiadu Kierwiński odparł, że – „Rabiej powinien się bardziej skoncentrować na zadaniach urzędniczych, bo jest wysokim urzędnikiem w ratuszu”.

„To była prywatna opinia pana Rabieja i szybka reakcja Trzaskowskiego. Temat jest zamknięty. Kaczyński specjalnie podgrzewa atmosferę” – zaznaczył szef sztabu wyborczego KE Kierwiński.

https://twitter.com/NewsPlatforma/status/1107192369059938304

W poprzednich dniach rzeczniczka PiS Beata Mazurek uznała słowa Rabieja za szokujące. Do wywiadu z Rabiejem odniósł się prezes Jarosław Kaczyński – „My chcemy jasno powiedzieć: tu mówimy nie, a już w szczególności jeżeli chodzi o dzieci. Wara od naszych dzieci”.

„Najpierw wprowadźmy związki partnerskie, potem równość małżeńską, a na koniec przyjdzie czas na adopcję dzieci”

Burza opinii publicznej rozpoczęła się po kontrowersyjnych słowach wypowiedzianych przez Pawła Rabieja, który nie wykluczył wprowadzania związków partnerskich i adopcji dzieci.

„Najpierw wprowadźmy związki partnerskie, potem równość małżeńską, a na koniec przyjdzie czas na adopcję dzieci” – mówił w wywiadzie dla DGP.

interia.pl

REKLAMA

Komentarze