REKLAMA

Kibice Legii Warszawa zaprezentowali oprawę upamiętniającą Powstanie Warszawskie

Kibice Legii Warszawa zaprezentowali oprawę upamiętniającą Powstanie Warszawskie

Wczoraj przed meczem z klubem Astany, kibice Legii Warszawa zaprezentowali oprawę upamiętniającą Powstanie Warszawskie.  Oprawa przypominała również ogrom mordu, który dokonali Niemcy na powstańcach oraz na ludności cywilnej Warszawy.

Oprawa zaprezentowana przez kibiców przedstawia niemieckiego żołnierza, który trzyma pistolet przyłożony do skroni dziecka. Pod tym był napis „Podczas Powstania Warszawskiego Niemcy zabili 160 tysięcy ludzi, w tym tysiące dzieci”. W tle umieszczono datę Powstania Warszawskiego.

REKLAMA

Oprawa odbiła się szerokim echem w zagranicznych portalach internetowych, które wykorzystywały sytuację i przedstawiały wydarzenia powstania dla swoich czytelników.

W większości oprawa została przyjęta pozytywnie. Pojawiały się komentarze, że ta oprawa zrobi więcej niż cała cała polityka historyczna państwa polskiego na arenie międzynarodowej.

Jednak były osoby, którym ta oprawa się nie spodobała, jak na przykład Tomasz Lis, redaktor naczelny Newsweek Polska wydawanego przez koncern Ringer Axel Springer Polska. Zarzucał on, że oprawa nie upamiętniała powstańców, a tylko podsycała nienawiść do Niemców, co według niego wpisuje się w politykę obecnego rządu.

twitter.com

REKLAMA

Komentarze