REKLAMA

Kibice Legii kolejny raz zachwycają swoją oprawą [WIDEO]

Kibice Legii kolejny raz zachwycają swoją oprawą [WIDEO]

REKLAMA

Przed meczem eliminacji Ligi Mistrzów z kazachskim klubem FK Astana kibice Legii Warszawa zaprezentowali sektorówkę, o której mówiły media na całym świecie.

Przypomnijmy, że prezentowała ona małego Powstańca i stojącego obok żołnierza niemieckiego, który przykłada mu pistolet do skroni. Wczoraj, przy okazji meczu z Piastem Gliwice, Legia po raz kolejny oddała hołd Powstańcom Warszawskim.

Klub przygotował wczoraj specjalną uroczystość z udziałem Powstańców Warszawskich oraz weteranów wojskowych, którzy uczestniczyli w misjach zagranicznych. Na około 10 minut przed rozpoczęciem meczu weterani wnieśli na murawę flagę narodową oraz flagę Warszawy.

Następnie Orkiestra Narodowa Wojska Polskiego zagrała najpierw „Sen o Warszawie” Czesława Niemena (pieśń tę kibice Legii Warszawa przyjęli jako swój hymn), a potem „Mazurek Dąbrowskiego”, śpiewany przez cały stadion.

W czasie odśpiewywania hymnu na trybunach pojawił się wielki napis o treści: Za przelaną w Powstaniu krew, Warszawa dzisiaj oddaje wam cześć.

REKLAMA

Symbolicznego rozpoczęcia spotkania dokonał uczestnik Powstania Warszawskiego ps. „Tomek”. Na trybunach zasiedli Powstańcy Warszawscy. Wśród nich byli żołnierze Armii Krajowej oraz zgrupowania Wolność i Niezawisłość, którzy wcześniej spotkali się z kibicami w klubowym muzeum.

źródło:

Prosto z Mostu
Polub fanpage Prosto z Mostu na Facebooku
REKLAMA

Komentarze