Kibice Legii kolejny raz zachwycają swoją oprawą [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. zrzut z youtube.com

Przed meczem eliminacji Ligi Mistrzów z kazachskim klubem FK Astana kibice Legii Warszawa zaprezentowali sektorówkę, o której mówiły media na całym świecie.

Przypomnijmy, że prezentowała ona małego Powstańca i stojącego obok żołnierza niemieckiego, który przykłada mu pistolet do skroni. Wczoraj, przy okazji meczu z Piastem Gliwice, Legia po raz kolejny oddała hołd Powstańcom Warszawskim.

Klub przygotował wczoraj specjalną uroczystość z udziałem Powstańców Warszawskich oraz weteranów wojskowych, którzy uczestniczyli w misjach zagranicznych. Na około 10 minut przed rozpoczęciem meczu weterani wnieśli na murawę flagę narodową oraz flagę Warszawy.

Następnie Orkiestra Narodowa Wojska Polskiego zagrała najpierw “Sen o Warszawie” Czesława Niemena (pieśń tę kibice Legii Warszawa przyjęli jako swój hymn), a potem “Mazurek Dąbrowskiego”, śpiewany przez cały stadion.

W czasie odśpiewywania hymnu na trybunach pojawił się wielki napis o treści: Za przelaną w Powstaniu krew, Warszawa dzisiaj oddaje wam cześć.

Symbolicznego rozpoczęcia spotkania dokonał uczestnik Powstania Warszawskiego ps. “Tomek”. Na trybunach zasiedli Powstańcy Warszawscy. Wśród nich byli żołnierze Armii Krajowej oraz zgrupowania Wolność i Niezawisłość, którzy wcześniej spotkali się z kibicami w klubowym muzeum.

https://twitter.com/LegiaWarszawa/status/896097916531621888

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY