REKLAMA

Kazik w RMF FM o wyborach: „Zagłosuję losowo. Żaden z kandydatów mnie nie przekonuje”

Kazik w RMF FM o wyborach: „Zagłosuję losowo. Żaden z kandydatów mnie nie przekonuje”

Wokalista zespołu Kult był gościem Roberta Mazurka na antenie RMF FM. W rozmowie odniósł się m.in. do afery w radiowej „Trójce” oraz bieżących wydarzeń politycznych.

REKLAMA

Piosenkarz jest w trakcie produkcji nowej płyty, która ma mieć premierę 5 czerwca. To na niej również znajdzie się utwór pt. „Twój ból jest lepszy niż mój”, który wstrząsnął Programem Trzecim Polskiego Radia. Autor nie krył swojego negatywnego nastawienia do wizyty Jarosława Kaczyńskiego 10 kwietnia na Powązkach. „Na płycie nie mogło nie znaleźć się wydarzenie, które mnie osobiście bardzo zbulwersowało, czyli wizyta prezesa Kaczyńskiego na cmentarzu. Była to rzecz, która mnie ogromnie poruszyła, zresztą nie tylko mnie. W tym momencie odniosłem wrażenie, że niezależnie od opcji politycznych każdy odczuł gruby nietakt w tego rodzaju zachowaniu”. – To jest piosenka o równości wobec prawa – tłumaczył.

Pytany przez red. Mazurka o ewentualne poparcie któregoś z kandydatów w nadchodzących wyborach prezydenckich, odrzekł: „Opozycja dąży do tego aby w jakikolwiek sposób nie dać wygrać prezydentowi Dudzie. Nie jest dobrze, żeby wszystkie ośrodki władzy znajdywały się w jednym ręku. Mam dysonans, gdyż żaden z kandydatów opozycji mi się nie podoba. Zagłosuję losowo. Wszyscy oni się nie nadają.”

Robert Mazurek w swoim stylu próbował prowokować rozmówcę, lecz Kazik ze spokojem wypowiedział się na temat partii rządzącej. „Stosunek do każdej władzy jest u mnie zawsze bardziej negatywny niż pozytywny. Polityka mnie nie pochłania, pochłania mnie płyta, którą robię. Nie pójdę na wojnę przeciwko PiSowi, ponieważ wojna jest złem samym w sobie. Mam nadzieję, że takie irracjonalne zachowana jak ostatnie w końcu doprowadzą do opamiętania jedną i druga stronę. Bardziej chcę, żeby moje dokonania skłaniały ludzi do jednoczenia” – zaznaczył.

Staszewski:Czuję się nadal wolnym człowiekiem”

Na pytanie, czy jego wolność została zagrożona, Kazik udzielił kategorycznej odpowiedzi.

„Jaka wolność zagrożona? Przestań, ja się nadal czuje wolnym człowiekiem. Nie czuję się ofiarą czegokolwiek. Bardzo dziękuję za poparcie muzykom, dziennikarzom, politykom, natomiast, szczerze mówiąc, ja takiego poparcia nie potrzebuję.” Przyznał też, że dostał dwa telefony od dziennikarzy Trójki, którzy ostatnio odeszli z pracy. „Były to słowa podziękowania”- powiedział i wyjaśnił, że usłyszał takie słowa: „Twoja piosenka pozwoliła mi przejrzeć na oczy i wypisać się z tego Programu Trzeciego”.  

Zdaniem Kazika Staszewskiego, to co się dzieje wokół jego piosenki to promocja, na jaką musiałby wydać miliony złotych. Jak dodał, utwór „Twój ból jest lepszy niż mój” nie miał promować płyty. To miał być sygnał, że działa artystycznie. W ciągu jednego tygodnia utwór ma już 9 mln wyświetleń w serwisie YouTube.

Całą rozmowę można obejrzeć tutaj:

źródło: rmf24.pl

REKLAMA

Komentarze