REKLAMA

Kawęcki: STOP 447 i „Zatrzymaj aborcję” przepadną pod pretekstem koronawirusa [WIDEO]

Kawęcki: STOP 447 i „Zatrzymaj aborcję” przepadną pod pretekstem koronawirusa [WIDEO]

Gościem Mediów Narodowych był dr Krzysztof Kawęcki, który uważa, iż ważne projekty obywatelskie ustaw „Stop 447” oraz „Zatrzymaj aborcję” zostaną odrzucone przez PiS. Ma w tym pomóc epidemia koronawirusa, będąca pretekstem dla rządu.

W przyszłym tygodniu Sejm będzie pracował nad projektami obywatelskimi ustaw „Stop 447” oraz „Zatrzymaj aborcję”. W związku z tym głos w tym temacie zabrał dr Krzysztof Kawęcki. Obawia się, iż PiS odrzuci te projekty pod pretekstem epidemii koronawirusa.

„Niestety w moim przekonaniu, jest dalsza gra, obstrukcja ze strony większości parlamentarnej tzw. Zjednoczonej Prawicy. Nie można się spodziewać dobrych rozwiązań, czyli przyjęcia tych projektów” – powiedział prezes stowarzyszenia Wiara i Czyn.

Zobacz także: Trwa polityczna walka o medyczne produkty. Berlin oskarża USA o… piractwo

„Plan Jarosława Gowina związany z wydłużeniem kadencji prezydenta, był nierealny. Nie przekonał prezydenta, ani opozycji czy nawet swoich koalicjantów. Nie wiem czy jest jakakolwiek logika w tym działaniu” – ocenił dr Kawęcki.

Były prezes Prawicy RP w umiarkowany sposób patrzy na coraz to nowsze restrykcje wydawane przez polski rząd w związku z koronawirusem. W jego opinii niektóre z nich mogą godzić w wolności obywatelskie podając za przykład daleko idącą ingerencję w listy przez Pocztę Polską. Zarzucił również polskiemu episkopatowi bierność w czasie epidemii oraz oddania pola manewru w zarządzaniu Kościołem przez państwowe organy.

W dalszej rozmowie dr Krzysztof Kawęcki wyjaśnił, iż PiS zmienia sposób rozgrywki politycznej uważając, że temat ewentualnego zamachu w Smoleńsku wyczerpał się wśród opinii publicznej. Jest to też polityczna porażka ze strony obecnego obozu władzy.

Media Narodowe

REKLAMA

Komentarze