REKLAMA

Kardynał Tagle: Dokument końcowy synodu będzie mówił o „osobach LGTB”

Kardynał Tagle: Dokument końcowy synodu będzie mówił o „osobach LGTB”

Podczas konferencji w Watykanie kardynał Tagle zapowiedział, iż końcowy dokument Synodu Młodych będzie wzmiankował między innymi o „osobach LGTB”.

REKLAMA

Przypomnijmy, iż szkic dokumentu końcowego został w środę przedłożony ojcom synodalnym. Obecnie trwają pracę na zredagowaniem jego ostatecznej wersji.

Podczas konferencji prasowej  kardynał Tagle z Filipin odpowiadał na pytanie liberalnego pisma „The Tablet”. Dziennikarz zapytał czy w sprawie osób LGBT nie jest tak, że Kościół młodych słyszy, ale nie słucha – skoro oni wiele razy podnosili problem tolerancji dla innych orientacji seksualnych, a niektórzy biskupi negowali te pomysły.

Czytaj także: Kontrowersyjne postulaty grupy biskupów: Homoseksualiści nie mogą być pozbawieni opieki duszpasterskiej

Duchowny przyznał, iż w grupie synodalnej, której przewodził, wiele na ten temat rozmawiano. Dodał, iż nie wie jeszcze jak wyglądał będzie dokument końcowy, ale na pewno będzie w nim mowa o „osobach LGTB”.

Tak zwane osoby LGBT są w Kościele mile widziane, ponieważ chcemy uznać godność każdego człowieka, bez względu na orientację- tłumaczył hierarcha.

Agencja Vatican News opublikowała na twitterze wypowiedź filipińskiego hierarchy: Temat tzw. osób LGBT był poruszany podczas Synodu. Szczególne podkreślono otwarcie bez jakiegokolwiek wyodrębniania. Oczywiście są pewne wymagania jakie muszą zastać pozostawione, kiedy mówimy o seminarzystach.

 dzienniknarodowy.pl

Zobacz także:

 

REKLAMA

Komentarze