REKLAMA

Kontrowersyjne postulaty grupy biskupów: Homoseksualiści nie mogą być pozbawieni opieki duszpasterskiej

Kontrowersyjne postulaty grupy biskupów: Homoseksualiści nie mogą być pozbawieni opieki duszpasterskiej

Zgromadzona na Synodzie Młodych grupa duchownych, której przewodniczy honduraski kardynał Oscar Rodriguez Maradiaga, w swoich postulatach zawarła wezwanie do akceptacji przez Kościół surogacji oraz adopcji dzieci przez homozwiązki.

REKLAMA

Mamy problem co zrobić z homoseksualistami, którzy nie mogą zostać pozbawieni opieki duszpasterskiej, a którzy otrzymują już wiele innych form wsparcia, takich jak: legalizacja małżeństw homoseksualnych, łona do wynajęcia, adopcja dzieci przez pary jednopłciowe. Wszystko to zapewniają, wspierają i finansują już międzynarodowe organizacje pozarządowe- apelują biskupi.

Czytaj także: Aktywiści ze środowisk LGTB: Nasza kampania pragnie wykorzystać Synod Młodych

Kard Maradiaga jest jednym z hierarchów wchodzących w skład grupy „C-9”,zrzeszającej bliskich doradców Franciszka. Podkreślić należy, iż w przeszłości oskarżany był on o ukrywanie skandali homoseksualnych w jednym z honduraskich seminariów oraz nadużycia finansowe.

Oprócz wzmianki o stosunku Kościoła do homozwiązków, hiszpańskojęzyczna grupa kard. Maradiagi wsazywała m.in. na niebezpieczeństwo gangów oraz trudności związane z opuszczeniem tego środowiska.

pch24.pl

Zobacz także:

 

REKLAMA

Komentarze