REKLAMA

Kardynał Sarah: Ludzie powinni pozostać w krajach, w których się urodzili

Kardynał Sarah: Ludzie powinni pozostać w krajach, w których się urodzili

Kardynał Sarah kolejny raz wypowiedział się na temat migracji. „Ludzie powinni pozostać w krajach, w których się urodzili” – podkreślił dla Le Figaro.

„Należy zrobić wszystko, aby ludzie mogli pozostać w krajach, w których się urodzili. Kulturowe i religijne wykorzenienie Afrykańczyków, rzuconych do krajów zachodnich, które same przechodzą bezprecedensowy kryzys, jest śmiercionośne” – mówi duchowny dla francuskiej gazety (tłumaczenie: Adam Gwiazda).

Brak obrazka

Kardynał od lat podkreśla, że bardzo często pomoc humanitarną często uzależnia się od zgody na aborcję czy ideologię gender. Hierarcha przyznaje równocześnie, że każdy migrant jest bytem ludzkim i należy go szanować.

REKLAMA

Czytaj także: Kard. Sarah: „Najbardziej prześladowani chrześcijanie żyją na Zachodzie”

„Ideologia liberalnego indywidualizmu promuje mieszanie się, które ma zatrzeć naturalne granice ojczyzn, kultur, i prowadzi do świata postnarodowego i jednowymiarowego, w którym jedynymi kryteriami będzie konsumpcja i produkcja” – zaznaczył kardynał Sarah jeszcze w 2017 roku podczas Międzynarodowego Kongresu Ruchu „Europa Christi”.

mn/twitter
REKLAMA

Komentarze