REKLAMA

Kardynał Sarah: Ludzie powinni pozostać w krajach, w których się urodzili

Kardynał Sarah: Ludzie powinni pozostać w krajach, w których się urodzili

Kardynał Sarah kolejny raz wypowiedział się na temat migracji. „Ludzie powinni pozostać w krajach, w których się urodzili” – podkreślił dla Le Figaro.

REKLAMA

„Należy zrobić wszystko, aby ludzie mogli pozostać w krajach, w których się urodzili. Kulturowe i religijne wykorzenienie Afrykańczyków, rzuconych do krajów zachodnich, które same przechodzą bezprecedensowy kryzys, jest śmiercionośne” – mówi duchowny dla francuskiej gazety (tłumaczenie: Adam Gwiazda).

Kardynał od lat podkreśla, że bardzo często pomoc humanitarną często uzależnia się od zgody na aborcję czy ideologię gender. Hierarcha przyznaje równocześnie, że każdy migrant jest bytem ludzkim i należy go szanować.

Czytaj także: Kard. Sarah: „Najbardziej prześladowani chrześcijanie żyją na Zachodzie”

„Ideologia liberalnego indywidualizmu promuje mieszanie się, które ma zatrzeć naturalne granice ojczyzn, kultur, i prowadzi do świata postnarodowego i jednowymiarowego, w którym jedynymi kryteriami będzie konsumpcja i produkcja” – zaznaczył kardynał Sarah jeszcze w 2017 roku podczas Międzynarodowego Kongresu Ruchu „Europa Christi”.

mn/twitter
REKLAMA

Komentarze