Kardynał Sarah: Ludzie powinni pozostać w krajach, w których się urodzili

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. François-Régis Salefran / CC BY-SA 4.0

Kardynał Sarah kolejny raz wypowiedział się na temat migracji. “Ludzie powinni pozostać w krajach, w których się urodzili” – podkreślił dla Le Figaro.

“Należy zrobić wszystko, aby ludzie mogli pozostać w krajach, w których się urodzili. Kulturowe i religijne wykorzenienie Afrykańczyków, rzuconych do krajów zachodnich, które same przechodzą bezprecedensowy kryzys, jest śmiercionośne” – mówi duchowny dla francuskiej gazety (tłumaczenie: Adam Gwiazda).

Kardynał od lat podkreśla, że bardzo często pomoc humanitarną często uzależnia się od zgody na aborcję czy ideologię gender. Hierarcha przyznaje równocześnie, że każdy migrant jest bytem ludzkim i należy go szanować.

Czytaj także: Kard. Sarah: “Najbardziej prześladowani chrześcijanie żyją na Zachodzie”

“Ideologia liberalnego indywidualizmu promuje mieszanie się, które ma zatrzeć naturalne granice ojczyzn, kultur, i prowadzi do świata postnarodowego i jednowymiarowego, w którym jedynymi kryteriami będzie konsumpcja i produkcja” – zaznaczył kardynał Sarah jeszcze w 2017 roku podczas Międzynarodowego Kongresu Ruchu “Europa Christi”.

mn/twitter
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY