Joe Biden obraża europejskie kraje. Polska przyrównana do reżimu totalitarnego!

Podczas jednego z wieców kampanijnych kandydat na prezydenta USA z Partii Demokratycznej Joe Biden powiedział, że w Polsce, na Węgrzech czy Białorusi panują totalitarne reżimy. Tego odniesienia użył w kontekście wypowiedzi o obecnym liderze Stanów Zjednoczonych Donaldzie Trumpie, który jego zdaniem wspiera niedemokratyczne ustroje.

REKLAMA

Joe Biden – jeden z kandydatów na prezydenta Stanów Zjednoczonych, reprezentujący Partię Demokratyczną w czasie spotkania z grupą wyborców w formacie „Townhall” odpowiadał na ich pytania. Całość była transmitowana do amerykańskiego programu telewizyjnego w ABC.

W trakcie dyskusji na temat polityki zagranicznej, były wiceprezydent USA nie szczędził krytyki wobec obecnej administracji Białego Domu – „Iran jest bliżej zbudowania bomby atomowej. Korea Północna ma więcej bomb atomowych i rakiet do ich przenoszenia. Nasi sojusznicy z NATO publicznie mówią, że nie mogą na nas liczyć” – dodając, że Amerykanie są teraz mniej bezpieczni niż przed prezydenturą Donalda Trumpa.

Zobacz także: Biden wygrywa w sondażach. Czy Trump znów wygra głosami zwykłych Amerykanów?

„NATO jest narażone na pęknięcie, ponieważ mają wątpliwości, czy naprawdę tam jesteśmy. Widzisz, co się dzieje, od Białorusi po Polskę, Węgry i wzrost totalitarnych reżimów na świecie. Obecny prezydent popiera wszystkich zbirów na świecie. Wysyła miłosne listy do koreańskiego dyktatora i nie jest w stanie zganić Putina” – powiedział Biden stwierdzając, iż w Polsce mamy do czynienia z totalitarnym reżimem.

https://twitter.com/haniashen/status/1316972311359180800

Syn Joe Bidena w tarapatach?

Na ostatniej prostej amerykańskiej kampanii prezydenckiej wyszły na jaw kontakty syna Joe Bidena z chińskimi wielkimi przedsiębiorcami. New York Post pisze, że wyciekły e-maile, z których to wynika, iż Hunter Biden miał otrzymać propozycje lukratywnego kontraktu z chińskim przedsiębiorstwem.

Biden został zidentyfikowany jako „Przewodniczący/Wiceprzewodniczący w zależności od umowy z CEFC”. W opinii gazety odnosi się to wyraźnie do byłego konglomeratu CEFC China Energy Co. z Szanghaju. Jak dodaje „NYP” pensja Bidena miała wynosić „850”. E-mail wskazywał też na to, że „Hunter ma pewne oczekiwania związane z biurem, które omówi.

Gazeta zwraca uwagę, że fotografia z datą 1 sierpnia 2017 roku przedstawia odręczny schemat blokowy, dotyczący własności firmy „Hudson West” z podziałem 50/50 między dwoma podmiotami, ostatecznie kontrolowanymi przez Huntera Bidena i kogoś nazwanego „przewodniczącym”.

Według „NYP” z raportu o zagranicznych transakcjach biznesowych Bidena, opublikowanego w zeszłym miesiącu przez republikańskich senatorów Rona Johnsona z Wisconsin i Chucka Grassleya z Iowa, firma Hudson West III otworzyła linię kredytową we wrześniu 2017 r.

Dziennik powołując się na raport, pisze także o kartach kredytowych używanych przez Huntera, jego wuja Jamesa Bidena i żonę Jamesa, Sarę Biden, do zakupów ekstrawaganckich przedmiotów o wartości ponad 100 000 dolarów. Wyszczególnia bilety lotnicze i wiele artykułów nabytych w sklepach Apple Inc., aptekach, hotelach, a także opłaty w restauracjach.

Blokada artykułu przez media społecznościowe

Artykuł został również zablokowany w mediach społecznościowych. Chodzi głównie o portal Facebook i Twitter. Sztab Joe Bidena nie przyznaje się do celowej ingerencji w działania prywatnych firm, lecz poprosili jednocześnie o zbadanie sprawy, aby ustalić ich wiarygodność.

Donald Trump wykorzystując okazję do uderzenia w przeciwnika. Oskarżył Facebook i Twitter o ukrywanie ważnych informacji – „To okropne, że Facebook i Twitter usunęły historię e-maili ‘Smoking Gun’ związanych z Joe Bidenem i jego synem, Hunterem, w NYPost. To dla nich dopiero początek. Nie ma nic gorszego niż skorumpowany polityk” – napisał amerykański przywódca.

rmf24/onet

REKLAMA

Komentarze