REKLAMA

Jest petycja ws. ustawy 447! Wejdź i podpisz. „Nie dla żydowskich roszczeń”

Jest petycja ws. ustawy 447! Wejdź i podpisz. „Nie dla żydowskich roszczeń”

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości uruchomiło własną platformę służącą do zbierania podpisów pod internetowymi petycjami. Jako pierwsza pojawiła się petycja dotycząca amerykańskiej ustawy 447. Autorzy chcą się zwrócić do polskiego rządu o podjęcie stanowczych działań. 

REKLAMA

Petycja została zaadresowana do szefa polskiego MSZ, Jacka Czaputowicza. Autorzy podkreślają, że z zaniepokojeniem przyjęli informację o przegłosowaniu słynnej ustawy 447 w amerykańskiej Izbie Reprezentantów.

Dokument przyznaje Departamentowi Stanu USA prawo do udzielania ofiarom, tak zwanego Holocaustu, pomocy w odzyskiwaniu majątków bezdziedzicznych, które w większości są dziś własnością samorządów lub skarbu państwa. – czytamy w treści petycji.

Zdaniem autorów jeśli ustawa wejdzie w życie, to będzie ona stanowić zagrożenie dla polskiej suwerenności i będzie godzić w polskie interesy. Autorzy zwracają uwagę, że nie chodzi tylko o 65 mld dolarów, o których pisano w mediach. Na liście żydowskiej organizacji Restytucji Mienia z Nowego Jorku, w liście do Ministra Sprawiedliwości w Warszawie, widnieje suma ponad 300 mld dolarów. – alarmują.

W petycji czytamy ponadto, że „milczenie ze strony władz polskich wydaje się niezrozumiałe i skrajnie nieodpowiedzialne”. Żądamy podjęcia natychmiastowych działań w obronie naszej suwerenności i niezależności. – podsumowują autorzy.

 

Cała treść petycji i możliwość złożenia podpisu TUTAJ.

medianarodowe.com

REKLAMA

Komentarze