Jest petycja ws. ustawy 447! Wejdź i podpisz. “Nie dla żydowskich roszczeń”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. podpiszapel.pl

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości uruchomiło własną platformę służącą do zbierania podpisów pod internetowymi petycjami. Jako pierwsza pojawiła się petycja dotycząca amerykańskiej ustawy 447. Autorzy chcą się zwrócić do polskiego rządu o podjęcie stanowczych działań. 

Petycja została zaadresowana do szefa polskiego MSZ, Jacka Czaputowicza. Autorzy podkreślają, że z zaniepokojeniem przyjęli informację o przegłosowaniu słynnej ustawy 447 w amerykańskiej Izbie Reprezentantów.

Dokument przyznaje Departamentowi Stanu USA prawo do udzielania ofiarom, tak zwanego Holocaustu, pomocy w odzyskiwaniu majątków bezdziedzicznych, które w większości są dziś własnością samorządów lub skarbu państwa. – czytamy w treści petycji.

Zdaniem autorów jeśli ustawa wejdzie w życie, to będzie ona stanowić zagrożenie dla polskiej suwerenności i będzie godzić w polskie interesy. Autorzy zwracają uwagę, że nie chodzi tylko o 65 mld dolarów, o których pisano w mediach. Na liście żydowskiej organizacji Restytucji Mienia z Nowego Jorku, w liście do Ministra Sprawiedliwości w Warszawie, widnieje suma ponad 300 mld dolarów. – alarmują.

W petycji czytamy ponadto, że “milczenie ze strony władz polskich wydaje się niezrozumiałe i skrajnie nieodpowiedzialne”. Żądamy podjęcia natychmiastowych działań w obronie naszej suwerenności i niezależności. – podsumowują autorzy.

 

Cała treść petycji i możliwość złożenia podpisu TUTAJ.

medianarodowe.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY