REKLAMA

Jerusalem Post atakuje dr Kurek. „Koronawirus to judaizacja Europy”

Jerusalem Post atakuje dr Kurek. „Koronawirus to judaizacja Europy”

Kurek jest zniesławiona ze względu na swoje radykalne tezy dotyczące holokaustu, gdzie zaprzecza polskim zbrodniom przeciwko Żydom, a teraz mówi o żydowskiej kontroli w Europie”, pisze JPOST.

REKLAMA

Artykuł odnosi się do wywiadu jaki dr Kurek udzieliła na antenie wRealu24 ponad dwa miesiące temu. Tezy postawione w The Jerusalem Post spłaszczają wywody dr Kurek. W ich świetle polska historyk przedstawia wybuch koronawirusa w Europie jako judaizację, a COVID‑19 służy wprowadzaniu wartości „żydowskich” do „naszej zachodniej kultury chrześcijańskiej”. Dodatkowo przedstawiona jest jako radykalna katolicka pisarka.

Pani Kurek w udzielonym wywiadzie faktycznie zwraca uwagę na judaizację Europy zachodniej. Jednak sposób jej wypowiedzi wskazuje na efekt dłuższego procesu, który następował w Europie, gdzie koronawirus odsłonił ten problem, a nie jak opisuje izraelski dziennik, okazję do wprowadzania w życie żydowskich wartości.

Zobacz: Michalkiewicz o Antifie i plądrowaniu miast USA: To jest dzicz, a nie demonstranci!

Badaczka stosunków polsko-żydowskich powołuje się na słowa lekarza z Hiszpanii, który mówił o przydzielaniu respiratorów, w razie konieczności, osobom bardziej przydatnym społecznie, kosztem starszych i słabszych. Taki rodzaj logiki płynie z Talmudu i jest wbrew katolickiej wartości świętości życia, twierdzi Kurek. Podobnym myśleniem wykazali się również Belgowie.

JPOST podaje, że żadne szanowane media nie zgłaszały o tego typu medycznych praktykach w Hiszpanii, a poza tym doktryna katolicka również pozwala na pewną elastyczność w kwestiach medycznych.

W dalszej części wywiadu Kurek stwierdza, że Żydzi przyjęli zasadę, że są poza krytyką i przypomina, że w armii Hitlera walczyło 150 tys ludzi o żydowskim pochodzeniu, czego świat nie wie. To również nie uszło uwadze izraelskiej prasie, która zaznacza, że hitlerowcy rekrutowali również wśród muzułmanów i afrykańczyków, a tego typu argumenty są wykorzystywane przez radykałów do prowadzenia własnej agendy.

JPOST

REKLAMA

Komentarze