REKLAMA

Izraelski dziennik Haaretz stoi po stronie Polski

Izraelski dziennik Haaretz stoi po stronie Polski

Izraelski dziennik Haaretz, który wielokrotnie pomawiał Polskę ws. II wojnie światowej niespodziewanie stanął po stronie naszego Prezydenta Andrzeja Dudy. Gazeta uderza w instytucje Yad Vashem mówiąc o wspieraniu rosyjskiej narracji.

Haaretz przypomina czytelnikom o zbliżających się obchodach wyzwolenia obozu zagłady w Oświęcimiu. Wspomina o uroczystościach w instytucie Yad Vashem, które odbędą się 23. stycznia oraz o obchodach z 27. stycznia w Muzeum Auschwitz.

Brak obrazka

Zobacz także: Sakiewicz poprze Krzysztofa Bosaka na prezydenta? „Na Dudę już nie zagłosuję”

„Wewnętrzna polityka organizacji żydowskich, potyczki dyplomatyczne, historyczne spory oraz gra o władzę i ego zostały wciągnięte zwłaszcza w obchody w Yad Vashem” – podkreśla redakcja.

Brak obrazka

Izraelski dziennik rozumie decyzję prezydenta Polski Andrzeja Dudy o odrzuceniu zaproszenia na uroczystości w Yad Vashem. Wskazują, że to organizatorzy zabierając głos polskiemu przywódcy przyczynili się do zaistniałej sytuacji.

„Jednak polski rząd z uchodźstwa w Londynie przyłączył się do aliantów, a polskie wojska walczyły przeciwko nazistowskim Niemcom we wszelkich strukturach. Czy to nie wystarczający powód, aby umieścić polskiego najwyższego urzędnika na liście mówców podczas uroczystości upamiętniającej wyzwolenie Auschwitz?” – stwierdza Haaretz.

Napisano, że Yad Vashem oraz rząd Benjamina Netanjahu po cichu wspiera narracje Władimira Putina, który w grudniu powiedział podczas jednej z konferencji o udziale Polski w wybuchu II wojny światowej.

REKLAMA

haaretz/interia

REKLAMA

Komentarze