REKLAMA

Na nic wysiłki PiSu! Blisko połowa Izraelczyków nie ma dobrego zdania o Polsce

Na nic wysiłki PiSu! Blisko połowa Izraelczyków nie ma dobrego zdania o Polsce

Blisko 49% Izraelczyków posiada złą opinię na temat Polski, jednak kiedy dowiadują się czegokolwiek o naszym kraju ich zdanie zmienia się na lepsze.

Czytaj więcej: Lider protestu rolników chce współpracować z Rosją

REKLAMA

Sondaż dla polskiej ambasady kierowanej od czerwca zeszłego roku Marka Magierowskiego przeprowadził ośrodek badawczy Keevon na próbie przeszło tysiąca osób.

Na czwartkowej konferencji zorganizowanej przez polską ambasadę przedstawiono uzyskane dane izraelskim dziennikarzom. Podawana informacja o nie włączeniu się Polski w międzynarodowy bojkot towarów z Izraela, niskiej liczbie incydentów antysemickich czy też o potępieniu przez nasz kraj ataków rakietowych przeprowadzonych przez Hamas, 19 proc. ankietowanych wciąż posiadało negatywną opinię o nas.

https://twitter.com/PLinIsrael/status/1093540132416831488

Duży procent przepytywanych zgadza się z zdaniem: „Polacy również byli ofiarami nazistowskich prześladowań podczas Holocaustu, choć ich cierpienia nie da się porównać do cierpienia narodu żydowskiego” – gdzie liczba popierających wyniosła 72%.

Z kolei na pytanie: „Polska niechętnie bierze na siebie pełną odpowiedzialność za rolę, jaką jej obywatele odegrali podczas Holocaustu” – zgodziło się 62 proc. ankietowanych Izraelczyków.

ONET.PL

REKLAMA

Komentarze