REKLAMA

Izba Reprezentantów USA zrezygnuje z terminów „matka” i ojciec”?

Izba Reprezentantów USA zrezygnuje z terminów „matka” i ojciec”?

Większość w Izbie Reprezentantów USA ma i zachowa ją w dalszym ciągu Partia Demokratyczna. Jak zapowiedziała Nancy Pelosi, spiker Izby i wpływowa polityk Demokratów, wkrótce może zostać przyjęty kontrowersyjny projekt. Jego celem ma być wyeliminowanie z oficjalnego języka w tejże Izbie takich słów jak „ojciec”, „matka”, „syn” czy „córka”.

Zdaniem autorów propozycji usunięcie takich słów jak „matka”, „ojciec”, „syn” czy „córka” wynika z potrzeby zaprzestania używania terminów, które wskazują na płeć. Motywują to „inkluzją i włączeniem”. Inicjatywa ma duże szanse na realizację, w związku z poparciem jednej z czołowych polityk Partii Demokratycznej – Nancy Pelosi. Zwolennicy tej zmiany przekonują, że to krok analogiczny, jak zastąpienie słowa „policeman” czy „fireman” słowami „police officer” i „firefighter”.

REKLAMA

Zobacz także: Iracki sąd wydał nakaz aresztowania prezydenta Trumpa

Rozwiązanie skrytykowała na łamach „New York Post” Abigal Shrier. Jej zdaniem eliminacja słowa matka to po prostu wojna przeciw kobietom. – Matka to fundamentalna rzeczywistość biologiczna, emocjonalna i rodzinna. Oddaje niezastępowalną więź między dzieckiem a kobietą, która nosi je w swoim łonie. Inni mogą być wspaniałymi opiekunami – nikt temu nie przeczy – ale to nie może usprawiedliwiać usunięcia mamy z naszego słownika – napisała. W jej opinii tak samo dehumanizujące jest usunięcie ze słownika słowa ojciec czy tata. Autorka nie zgadza się z tezą, że za wyrugowaniem terminów jak „matka” czy „ojciec” mogłaby stać „inkluzja”.

pch24.pl

REKLAMA

Komentarze