Izba Reprezentantów USA zrezygnuje z terminów “matka” i ojciec”?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Większość w Izbie Reprezentantów USA ma i zachowa ją w dalszym ciągu Partia Demokratyczna. Jak zapowiedziała Nancy Pelosi, spiker Izby i wpływowa polityk Demokratów, wkrótce może zostać przyjęty kontrowersyjny projekt. Jego celem ma być wyeliminowanie z oficjalnego języka w tejże Izbie takich słów jak “ojciec”, “matka”, “syn” czy “córka”.

Zdaniem autorów propozycji usunięcie takich słów jak “matka”, “ojciec”, “syn” czy “córka” wynika z potrzeby zaprzestania używania terminów, które wskazują na płeć. Motywują to “inkluzją i włączeniem”. Inicjatywa ma duże szanse na realizację, w związku z poparciem jednej z czołowych polityk Partii Demokratycznej – Nancy Pelosi. Zwolennicy tej zmiany przekonują, że to krok analogiczny, jak zastąpienie słowa “policeman” czy “fireman” słowami “police officer” i “firefighter”.

Zobacz także: Iracki sąd wydał nakaz aresztowania prezydenta Trumpa

Rozwiązanie skrytykowała na łamach “New York Post” Abigal Shrier. Jej zdaniem eliminacja słowa matka to po prostu wojna przeciw kobietom. – Matka to fundamentalna rzeczywistość biologiczna, emocjonalna i rodzinna. Oddaje niezastępowalną więź między dzieckiem a kobietą, która nosi je w swoim łonie. Inni mogą być wspaniałymi opiekunami – nikt temu nie przeczy – ale to nie może usprawiedliwiać usunięcia mamy z naszego słownika – napisała. W jej opinii tak samo dehumanizujące jest usunięcie ze słownika słowa ojciec czy tata. Autorka nie zgadza się z tezą, że za wyrugowaniem terminów jak “matka” czy “ojciec” mogłaby stać “inkluzja”.

pch24.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY