REKLAMA

Irański prokurator generalny: Obecność kobiet na trybunach prowadzi do grzechu

Irański prokurator generalny: Obecność kobiet na trybunach prowadzi do grzechu

Irański prokurator generalny Muhammad Dżafar Montazeri wyraził swój stanowczy sprzeciw wobec obecności kobiet na trybunach stadnionu podczas wtorkowego meczu w Teheranie.

Brak obrazka

We wtorkowy wieczór na stadionie Azadi w Teheranie odbył się towarzyski mecz piłkarski Iranu z Boliwią, wygrany przez gospodarzy 2:1. Kobiety pojawiły się na trybunach za pozwoleniem władz miasta, mimo to jednak ich obecność spotkała się ze sprzeciwem prokuratora generalnego.

Czytaj także: Donald Trump chce spotkania z prezydentem Iranu

Wczorajsza obecność kobiet na trybunach wywołała moją dezaprobatę. Jesteśmy państwem islamskim, jesteśmy muzułmanami. To, że kobieta idzie na stadion i ogląda półnagich mężczyzn w sportowym ubraniu, prowadzi do grzechu. Jako prokuratura zajmiemy się każdym takim kolejnym przypadkiem- komentuje Montazeri.

REKLAMA

Od czasu zwycięstwa w Iranie rewolucji islamskiej w 1979 roku kobiety nie mogą przebywać na stadionach. Prawo to jest jednak często krytykowane przez zwolenników większych uprawnień dla kobiet. Za liberalizacją przepisów opowiada się sam prezydent Hasan Rowhani.

niezalezna.pl

Zobacz także:

REKLAMA

 

REKLAMA

Komentarze