Irański prokurator generalny: Obecność kobiet na trybunach prowadzi do grzechu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Irański prokurator generalny Muhammad Dżafar Montazeri wyraził swój stanowczy sprzeciw wobec obecności kobiet na trybunach stadnionu podczas wtorkowego meczu w Teheranie.

We wtorkowy wieczór na stadionie Azadi w Teheranie odbył się towarzyski mecz piłkarski Iranu z Boliwią, wygrany przez gospodarzy 2:1. Kobiety pojawiły się na trybunach za pozwoleniem władz miasta, mimo to jednak ich obecność spotkała się ze sprzeciwem prokuratora generalnego.

Czytaj także: Donald Trump chce spotkania z prezydentem Iranu

Wczorajsza obecność kobiet na trybunach wywołała moją dezaprobatę. Jesteśmy państwem islamskim, jesteśmy muzułmanami. To, że kobieta idzie na stadion i ogląda półnagich mężczyzn w sportowym ubraniu, prowadzi do grzechu. Jako prokuratura zajmiemy się każdym takim kolejnym przypadkiem- komentuje Montazeri.

Od czasu zwycięstwa w Iranie rewolucji islamskiej w 1979 roku kobiety nie mogą przebywać na stadionach. Prawo to jest jednak często krytykowane przez zwolenników większych uprawnień dla kobiet. Za liberalizacją przepisów opowiada się sam prezydent Hasan Rowhani.

niezalezna.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY