REKLAMA

IPN pozwie amerykańską dziennikarkę za skandaliczne słowa o „polskim reżimie”

IPN pozwie amerykańską dziennikarkę za skandaliczne słowa o „polskim reżimie”

IPN przygotował pozew cywilny przeciwko dziennikarce Andrei Mitchell z USA – poinformował tygodnik „Gość Niedzielny”. Amerykańska dziennikarka skandalicznie wypowiedziała się na temat Polski podczas szczytu bliskowschodniego.

REKLAMA

IPN podkreśliło, że wpis na Twitterze to za mało – „Nie uznajemy jej sprostowania na Twitterze. Nieprawdziwą informację przekazała w relacji, którą śledziły miliony ludzi na całym świecie. Domagamy się sprostowania na wizji, a więc w miejscu, gdzie kłamliwa informacja została podana „– oświadczył prezes IPN, Jarosław Szarek.

Czytaj również: Winnicki ostro do Morawieckiego: Dosyć polityki uległości wobec agresywnego państwa żydowskiego

Andrea Mitchell to amerykańska dziennikarka, która pracuje dla telewizji MSNBS oraz CNN. Przyjechała do Polski, aby relacjonować szczyt bliskowschodni organizowany w Warszawie.

W trakcie trwania szczytu Mitchell spotkała się między innymi z wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych – Mike’em Pence’em. „Wiceprezydent wraz z żoną odwiedzą miejsce powstania polskich Żydów w warszawskim getcie, które trwało miesiąc przeciwko polskiemu i nazistowskiemu reżimowi” – mówiła dziennikarka podczas relacji.

Po słowach dziennikarki wybuchł medialny skandal. Jak zauważają internauci ciężko przy takiej postaci stwierdzić, że była to „jedynie wpadka” – Andrea Mitchell, top amerykańskiego dziennikarstwa telewizyjnego, szefowa Działu Zagranicznego NBC! – podkreślają twitterowicze.

Pomimo nacisków dziennikarka zdecydowała się tylko na umieszczenie krótkiego wpisu na Twitterze o pomyłce podczas swojej wypowiedzi. IPN zdecydował więc, że Instytut Pamięci Narodowej pozwie Andreę Mitchell w trybie cywilnym.

goscniedzielny/medianarodowe
REKLAMA

Komentarze