REKLAMA

Indie planują atak na Pakistan? MSZ powołuje się na pewne źródło

Indie planują atak na Pakistan? MSZ powołuje się na pewne źródło

Pakistański Minister Spraw Zagranicznych Shah M. Qureshi poinformował, że Indie mogą zaatakować jego kraj między 16, a 20 kwietnia. Informacje wywiadowcze mają być dowodem na te plany. Druga strona oskarża Pakistan o wywoływanie „wojennej histerii”.

REKLAMA

Od 14 lutego trwają napięte stosunki pomiędzy tymi dwoma krajami azjatyckimi. Dżihadyści z „Armii Mahometa” zaatakowali autobus przewożący indyjskich funkcjonariuszy, gdzie 40-stu z nich straciło życie. Indie oskarżyło wówczas Pakistan o wsparcie terrorystów.

Czytaj więcej: Napis „Unia Europejska” usunięty z brytyjskich paszportów

Indie w odpowiedzi zbombardowały terytorium Pakistanu. Celem według indyjskiego rządu były ośrodki organizacji terrorystycznej. W ostatnim czasie dochodziło również do starć powietrznych.

Minister spraw zagranicznych Pakistanu Shah Mehmood Qureshi oznajmił, że wrogi sąsiad planuje atak między 16, a 20 kwietnia. Powoływał się na „wiarygodne źródła wywiadowcze”.

Szef resortu powiedział, że poinformował już o wszystkim pięciu stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Rząd indyjski odpiera te zarzuty, podkreślając że Pakistan stara się wywołać w regionie „wojenną histerię”. Rzecznik indyjskiego MSZ zaznacza, że jest to zachęta do dalszych działań grup terrorystycznych i ich ataków.

tvpinfo

REKLAMA

Komentarze