Indie planują atak na Pakistan? MSZ powołuje się na pewne źródło

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Pakistański Minister Spraw Zagranicznych Shah M. Qureshi poinformował, że Indie mogą zaatakować jego kraj między 16, a 20 kwietnia. Informacje wywiadowcze mają być dowodem na te plany. Druga strona oskarża Pakistan o wywoływanie “wojennej histerii”.

Od 14 lutego trwają napięte stosunki pomiędzy tymi dwoma krajami azjatyckimi. Dżihadyści z “Armii Mahometa” zaatakowali autobus przewożący indyjskich funkcjonariuszy, gdzie 40-stu z nich straciło życie. Indie oskarżyło wówczas Pakistan o wsparcie terrorystów.

Czytaj więcej: Napis „Unia Europejska” usunięty z brytyjskich paszportów

Indie w odpowiedzi zbombardowały terytorium Pakistanu. Celem według indyjskiego rządu były ośrodki organizacji terrorystycznej. W ostatnim czasie dochodziło również do starć powietrznych.

Minister spraw zagranicznych Pakistanu Shah Mehmood Qureshi oznajmił, że wrogi sąsiad planuje atak między 16, a 20 kwietnia. Powoływał się na “wiarygodne źródła wywiadowcze”.

Szef resortu powiedział, że poinformował już o wszystkim pięciu stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Rząd indyjski odpiera te zarzuty, podkreślając że Pakistan stara się wywołać w regionie “wojenną histerię”. Rzecznik indyjskiego MSZ zaznacza, że jest to zachęta do dalszych działań grup terrorystycznych i ich ataków.

tvpinfo

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY