REKLAMA

Imigranci okupują urząd. Nie podoba im się mieszkanie i… ilość komarów

Imigranci okupują urząd. Nie podoba im się mieszkanie i… ilość komarów

REKLAMA

Imigranci postanowili okupować jeden z niemieckich urzędów. Powodem takiej decyzji ma być mają być nieludzkie warunki, na jakie skazali mężczyzn urzędnicy.

Siedmiu Nigeryjczyków ubiegających się o azyl okupowało urząd powiatowy protestując przeciw nowo przydzielonym mieszkaniom – informuje na Twitterze Adam Gwiazda. Niemieckie media podkreślają, że wśród powodów strajku jest zbyt odległe mieszkanie i… zbyt wiele komarów.

https://twitter.com/delestoile/status/1159924929086873600
REKLAMA

Siedmiu imigrantów postanowiło pod koniec tygodnia wtargnąć do budynku urzędu.Jak potwierdził administrator dystryktu Martin Wolf, mężczyźni rozeszli się po różnych pokojach: „Nie chcieli wracać do przydzielonego zakwaterowania w Feilenmoos”.

Imigranci zgłosili wcześniej swoje niezadowolenie z lokalizacji otrzymanego kwaterunku. Administracja otrzymali wodę mineralną, środki odstraszające komary. Urzędnicy dostarczyli mężczyznom także rozkład jazy autobusów, z którego wynika, że do większych miast kursują autobusy co najmniej 11 razy dziennie.

Nigeryjczycy postanowili jednak urządzić strajk okupacyjny. Domagają się zakwaterowania w centrum Niemiec w lepszych warunkach.

www.donaukurier.de
REKLAMA

Komentarze