REKLAMA

Hołownia ostro o wyborach w Stanach Zjednoczonych:”Wygrana Bidena oznacza katastrofę w kontekście naszych relacji międzynarodowych”

Hołownia ostro o wyborach w Stanach Zjednoczonych:”Wygrana Bidena oznacza katastrofę w kontekście naszych relacji międzynarodowych”

Szymon Hołownia odniósł się do rozpoczynającej się batalii o urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. Według byłego kandydata na urząd prezydenta RP wygrana protegowanego demokratów może negatywnie rzutować na nasze relacje w ujęciu międzynarodowym. Przypomnijmy, iż niedawno zakończyła się konwencja partii republikańskiej, która desygnowała Donalda Trumpa do walki o reelekcję. Już w pierwszym przemówieniu nominat republikanów nie szczędził słów krytyki swemu oponentowi. Zapowiada się twarda rywalizacja. Póki co na sondażowym piedestale znajduje się Biden. Wszystko jednak może jeszcze ulec zmianie.

REKLAMA

Szymon Hołownia zaakcentował, iż ewentualna wygrana Joe Bidena może stanowić rozpad naszych relacji międzynarodowych.

Hołownia kreśli czarny scenariusz w kontekście naszych międzynarodowych relacji

W rozmowie na antenie Polsat News Szymon Hołownia lider stowarzyszenia”Polska 2050″ odniósł się do sytuacji ogniskującej się wokół wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Były gwiazdor TVN nakreślił także co wygrana poszczególnego kandydata może oznaczać dla naszego kraju:- Joe Biden w moim odczuciu wydaje się być faworytem wyborów w USA, natomiast niczego nie możemy być pewni. Jego wybór oznaczałby poważne zmiany dla Ameryki, która dzisiaj często zarządzana jest w sposób chaotyczny i emocjonalny-podkreślał Hołownia.

Co warte odnotowania Szymon Hołownia napomknął także co jego zdaniem dla Polski oznacza wyborcze zwycięstwo Joe Bidena:-Z polskiego punktu widzenia wygrana Joe Bidena oznacza sporą katastrofę dla naszych relacji międzynarodowych. Polski rząd od dawna, konsekwentnie, nie utrzymuje z USA żadnych stosunków z nikim prócz administracji Trumpa-stwierdził.

Lider ruchu obywatelskiego”Polska 2050″ odniósł się również do prowadzonej przez Polskę polityki zagranicznej:- Kompletny brak Polski w całym procesie dotyczącym rozwiązania kryzysu tuż za naszymi granicami to rzecz, która w głowie mi się nie mieści. Litwa przejęła niemal w całym zakresie koordynację polityki regionalnej-twierdzi Hołownia.

Gazeta.pl

Czytaj także: Maciej Kamiński: Europejska karta równości kobiet i mężczyzn to wprowadzanie filozofii Gender do szkół

Czytaj także: Donald Trump rusza do boju o reelekcję

Zobacz także: Nowe informacje w sprawie mordercy Pawła Adamowicza

Oglądaj także na kanale”Media Narodowe”

REKLAMA

Komentarze