REKLAMA

Hasło Marszu Niepodległości pod ostrzałem antyklerykałów i… Rafała Ziemkiewicza

Hasło Marszu Niepodległości pod ostrzałem antyklerykałów i… Rafała Ziemkiewicza

REKLAMA

Dziś organizatorzy Marszu Niepodległości ogłosili tegoroczne hasło przyświecające największej manifestacji patriotycznej w Europie. W Internecie pojawiły się pierwsze komentarze.

Hasło tegorocznego Marszu Niepodległości zostało ogłoszone na dzisiejszej konferencji prasowej. Przedstawił je prezes Stowarzyszenia i główny organizator Robert Bąkiewicz: Marsz Niepodległości w 2017 roku będzie szedł pod hasłem „My chcemy Boga”.

Mówił: W czasie upadku obyczajów, w czasie dyktatury poprawności politycznej, w czasie bezpardonowej walki z Bogiem, w czasie utopii ogarniającej całą Europę – My Polacy chcemy odwołać się do wartości, które są fundamentem naszej tożsamości, naszego narodu, rdzeniem Europy i rdzeniem będącej w dalekiej destrukcji cywilizacji łacińskiej. Dzisiaj chcemy iść jak nasi przodkowie pod Wiedniem, jak w walce z nawałą bolszewicką w 1920 rokiu – chcemy iść pod sztandarami Boga!

W Internecie pojawiły się już pierwsze komentarz osób publicznych. Hasło tegorocznego Marszu chwalił m. in. redaktor „Do Rzeczy” i współzałożyciel ruchu Kukiz ’15 Miłosz Lodowski, a także znany z narodowych poglądów bydgoski proboszcz ks. Kneblewski:

 

Ale nie wszystkim spodobało się odwołanie do wyższych wartości. Jednym z krytyków takiego pomysłu jest znany publicysta Rafał Ziemkiewicz współtworzący liberalny ruch Kukiz’15:

 

 

 


medianarodowe.com/Twitter

___________________

Zobacz najnowszy reportaż Mediów Narodowych

 

REKLAMA

Komentarze