Hasło Marszu Niepodległości pod ostrzałem antyklerykałów i… Rafała Ziemkiewicza

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. youtube.com

Dziś organizatorzy Marszu Niepodległości ogłosili tegoroczne hasło przyświecające największej manifestacji patriotycznej w Europie. W Internecie pojawiły się pierwsze komentarze.

Hasło tegorocznego Marszu Niepodległości zostało ogłoszone na dzisiejszej konferencji prasowej. Przedstawił je prezes Stowarzyszenia i główny organizator Robert Bąkiewicz: Marsz Niepodległości w 2017 roku będzie szedł pod hasłem “My chcemy Boga”.

Mówił: W czasie upadku obyczajów, w czasie dyktatury poprawności politycznej, w czasie bezpardonowej walki z Bogiem, w czasie utopii ogarniającej całą Europę – My Polacy chcemy odwołać się do wartości, które są fundamentem naszej tożsamości, naszego narodu, rdzeniem Europy i rdzeniem będącej w dalekiej destrukcji cywilizacji łacińskiej. Dzisiaj chcemy iść jak nasi przodkowie pod Wiedniem, jak w walce z nawałą bolszewicką w 1920 rokiu – chcemy iść pod sztandarami Boga!

W Internecie pojawiły się już pierwsze komentarz osób publicznych. Hasło tegorocznego Marszu chwalił m. in. redaktor “Do Rzeczy” i współzałożyciel ruchu Kukiz ’15 Miłosz Lodowski, a także znany z narodowych poglądów bydgoski proboszcz ks. Kneblewski:

 

Ale nie wszystkim spodobało się odwołanie do wyższych wartości. Jednym z krytyków takiego pomysłu jest znany publicysta Rafał Ziemkiewicz współtworzący liberalny ruch Kukiz’15:

 

 

 


medianarodowe.com/Twitter

___________________

Zobacz najnowszy reportaż Mediów Narodowych

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY