REKLAMA

Guaido wzywa obywateli i armię do sprzeciwu wobec władzy Maduro

Guaido wzywa obywateli i armię do sprzeciwu wobec władzy Maduro

Juan Guaido – przywódca wenezuelskiej opozycji oświadczył, że rozpoczęła się końcowa faza jego planu odsunięcia Nicolasa Maduro od władzy. Wezwał Wenezuelczyków oraz armię do sprzeciw, aby zakończyć uzurpacje wybranego w wyborach Prezydenta Wenezueli.

Wspomniał o poparciu sił zbrojnych w obecności mundurowych oraz opozycyjnego polityka Leopoldo Lopeza, który od dwóch lat przebywa w areszcie domowym. Guaido wzywa także obywateli do nieposłuszeństwa wobec obecnej władzy.

REKLAMA

Ksiądz błaga ONZ o pomoc: „Kobiety codziennie umierają. Błagam was!”

Nazwał także Nicolasa Maduro „uzurpatorem” a do jego obalenia pragnie użyć wszelkich sposobów, w tym także przy środkach wojskowych.

„Ludzie Wenezueli, musimy wyjść na ulicę, wspierać demokratyczne siły i odzyskać naszą wolność. Zorganizować i wspólnie zmobilizować jednostki wojskowe” – pisze na Twitterze.

Na jutro zaplanowany jest marsz oraz inne demonstracje. Przywódca opozycji wenezuelskiej nazwał go „największym w historii kraju”. Minister informacji Jorge Rodriguez stwierdził, że rząd mierzy się z małą grupką rebeliantów w armii usiłujących wznieś pucz.

onet

REKLAMA

Komentarze