REKLAMA

Ksiądz błaga ONZ o pomoc: „Kobiety codziennie umierają. Błagam was!”

Ksiądz błaga ONZ o pomoc: „Kobiety codziennie umierają. Błagam was!”

Dramatyczne nagranie nigeryjskiego księdza obiega świat. Duchowny błaga o pomoc ONZ – dla wszystkich chrześcijanach mordowanych w kraju.

„Trwa ludobójstwo chrześcijan w Nigerii. Wyznawcy islamu zabili od lutego 2019 roku 120 nigeryjskich chrześcijan!” – zaznaczają twitterowicze – „Świat milczy i udaje, że nic się nie dzieje”.

REKLAMA

Nigeryjski ksiądz pokazuje na filmie jaka tragedia codziennie dotyka chrześcijan. Błaga tym samym o pomoc Organizację Narodów Zjednoczonych i Amerykę: „Nie mamy nikogo, kto by stanął w naszej obronie (…) Proszę, proszę, błagam was…” – kapłan płacze na nagraniu.

Czytaj także: Nigeria: 14 osób wychodzących z kościoła zginęło od kul zamachowców

Nagranie mimo, że zostało już jakiś czas temu opublikowane na portalu YouTube nie przyniosło efektów – nigeryjscy chrześcijanie nadal nie otrzymują dostatecznej pomocy od ONZ.

W ciągu ostatnich trzech tygodni w Nigerii została wykonana istna rzeź na chrześcijańskiej populacji. Tylko w minionym tygodniu zamordowano blisko 50 osób. Dżihadyści nie ustają w swojej krwawej walce.

Rzeź na chrześcijanach w Nigerii trwająca od trzech tygodni nie napotyka żadnego praktycznie oporu ze strony nigeryjskich władz. Anglikańscy biskupi skarżą się, że pomimo próśb władze nie chcą zwalczać muzułmańskich dżihadystów.

Tylko w tamtym tygodniu etniczna ludność z ludu Fulani zamordowało blisko 50 osób w nigeryjskim stanie Kaduna. Fulańscy żołnierze muzułmańscy, którzy w ostatnim czasie stali się największą organizacją terrorystyczną (większą niż Boko Haram – red.) – przeprowadzili szturm na wioski: Inkirimi, Dogonnoma, Ungwan Gora.

REKLAMA

Komentarze