REKLAMA

Golonka: Pacjenci wracają do zdrowia po sześciu dniach leczenia [WIDEO]

Golonka: Pacjenci wracają do zdrowia po sześciu dniach leczenia [WIDEO]

Dzisiejszym gościem Mediów Narodowych był dr Wojciech Golonka mówił o metodach leczenia koronawirusa. Lekarze do walki z COVID-19 korzystają ze znanych leków na malarię.

REKLAMA

Wojciech Golonka przytoczył w rozmowie informacje o profesorze Didierze Raoult, który stwierdził, iż nie obawia się nadzwyczaj nowym szczepem wirusa SARS-COV-2. Polecił zastosowanie sprawdzonych już leków m.in. na malarię, opracowując także specjalny protokół, który ma zwalczyć koronawirusa.

Zobacz także: Tragiczne informacje. Cztery nowe ofiary koronawirusa w Polsce

Jak wskazuje metoda zastosowana przez francuskiego profesora medycyny Didiera Raoulta osiągnęła sukces, gdzie znaczna część pacjentów o kilku dniach zwalczała koronawirusa – „Poszczególne jednostki szpitalne zaczęły wprowadzać ten protokół na własną rękę wymagając odgórnego zalecenia od władz. Zdecydowano wdrożyć ten protokół, lecz następnego dnia ograniczono go do osób w ciężkim stanie” – tutaj dr Golonka zauważył, iż prof. Raoult nie przyjął takiej decyzji ze zrozumieniem twierdząc, że ta metoda nie będzie wtedy skuteczna.

Według francuskiego lekarza hydroksychlorochina hamuje rozwój wirusa w organizmie, natomiast antybiotyk z azytromacyny ma nie dopuścić do zapalenia płuc – „Jest to naprawdę obiecujące i jest to duży promień nadziei wobec chaosu medialnego” – ocenił dr Wojciech Golonka.

Zauważył również, ze podobne metody oparte na protokole francuskiego profesora są wdrażane w innych krajach na świecie m.in. przez Rosję, Stany Zjednoczone, Koreę Południową.

Więcej w materiale poniżej:

Media Narodowe

REKLAMA

Komentarze