REKLAMA

Główne marki branży IT przenoszą miejsca pracy z USA do Izraela

Główne marki branży IT przenoszą miejsca pracy z USA do Izraela

Google, Microsoft i Intel Corporation, przenoszą do Izraela kluczowe operacje, miliardy inwestycji i tysiące miejsc pracy. Tego typu zagrania wymknęły się uwadze mediów czy polityków w USA.

REKLAMA

Kluczowe pozycje w izraelskich oddziałach często piastują weterani izraelskiego wywiadu.

Co więcej, wiele z firm technologicznych, które przenoszą inwestycje i miejsca pracy do Izraela, nadal zbiera znaczące dotacje rządowe USA na swoją działalność.

Jest to szczególnie niepokojące w świetle znaczenia sektora technologii dla całej amerykańskiej gospodarki, ponieważ stanowi 7,1% całkowitego PKB i 11,6% wszystkich płac w sektorze prywatnym.

Firmy te zatrudniają członków izraelskiego wywiadu wojskowego jako czołowych menedżerów i dyrektorów.

Ten ogromny transfer amerykańskiego przemysłu technologicznego był w dużej mierze dziełem jednego z wiodących republikańskich darczyńców – miliardera zarządzającego funduszem hedgingowym Paula Singera.

Projekt Singera mający na celu wzmocnienie izraelskiej ekonomii technologicznej na koszt USA.

Singer jest twórcą Start-Up Nation Central, który założył w odpowiedzi na globalny ruch Divest and Sanctions (BDS), który dąży do użycia pokojowych środków w celu wywarcia nacisku na Izrael.

Projekt ten jest bezpośrednio powiązany z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu, który w ostatnich latach publicznie wspomniał, że jego „celowa polityka” polega na tym, że byli członkowie izraelskich „jednostek wojskowych i wywiadowczych… łączą się w firmy z lokalnymi partnerami i partnerami zagranicznymi”.

Wszystko, aby uniemożliwić wielkim korporacjom i zagranicznym rządom bojkot Izraela.

mintpressnews.com

REKLAMA

Komentarze