REKLAMA

Gliński nie przedłużył kontraktu dyrektorowi Muzeum Polin

Gliński nie przedłużył kontraktu dyrektorowi Muzeum Polin

Minister kultury, Piotr Gliński, nie przedłużył kontraktu dyrektorowi Muzeum Polin. Co planuje minister? Wyłonienie nowego dyrektora w konkursie.

Dotychczasowym dyrektorem muzeum jest prof. Dariusz Jan Stola – historyk, profesor nauk humanistycznych, pracownik Instytutu Studiów Politycznych PAN i wykładowca w Collegium Civitas.

REKLAMA

Nowy dyrektor Muzeum Polin ma zostać wyłoniony w konkursie. W związku z faktem, że muzeum jest współorganizowane przez Ministerstwo Kultury, Urząd m.st. Warszawy i Stowarzyszenie ŻIH, powołanie dyrektora musi nastąpić w wyniku konsensusu pomiędzy nimi.

Czytaj również: Braun ostro o muzeach Auschwitz i Polin: „To element strategii wrogiego przejęcia państwa polskiego”

Jednak zarówno Trzaskowski, jak i ŻIH nie wydają się zadowoleni z decyzji Glińskiego. W imieniu Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny mogę powiedzieć, że najlepszym kandydatem na stanowisko dyrektora jest pan prof. Stola. Chcielibyśmy, aby kontynuował swoją misję, bo muzeum pod jego zarządem stale się rozwija i cieszy się międzynarodowym uznaniem – podkreśla Piotr Wiślicki, prezes Stowarzyszenia ŻIH.

Portal DoRzeczy zaznacza, że w tym przypadku może nie dojść do konsensusu pomiędzy ośrodkami. W mojej ocenie prof. Dariusz Stola jest najlepszym możliwym dyrektorem. Jest doskonale przygotowany merytorycznie do sprawowania tej funkcji – wskazuje Rafał Trzaskowski.

dorzeczy
REKLAMA

Komentarze