Gliński nie przedłużył kontraktu dyrektorowi Muzeum Polin

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikipedia commons

Minister kultury, Piotr Gliński, nie przedłużył kontraktu dyrektorowi Muzeum Polin. Co planuje minister? Wyłonienie nowego dyrektora w konkursie.

Dotychczasowym dyrektorem muzeum jest prof. Dariusz Jan Stola – historyk, profesor nauk humanistycznych, pracownik Instytutu Studiów Politycznych PAN i wykładowca w Collegium Civitas.

Nowy dyrektor Muzeum Polin ma zostać wyłoniony w konkursie. W związku z faktem, że muzeum jest współorganizowane przez Ministerstwo Kultury, Urząd m.st. Warszawy i Stowarzyszenie ŻIH, powołanie dyrektora musi nastąpić w wyniku konsensusu pomiędzy nimi.

Czytaj również: Braun ostro o muzeach Auschwitz i Polin: „To element strategii wrogiego przejęcia państwa polskiego”

Jednak zarówno Trzaskowski, jak i ŻIH nie wydają się zadowoleni z decyzji Glińskiego. W imieniu Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny mogę powiedzieć, że najlepszym kandydatem na stanowisko dyrektora jest pan prof. Stola. Chcielibyśmy, aby kontynuował swoją misję, bo muzeum pod jego zarządem stale się rozwija i cieszy się międzynarodowym uznaniem – podkreśla Piotr Wiślicki, prezes Stowarzyszenia ŻIH.

Portal DoRzeczy zaznacza, że w tym przypadku może nie dojść do konsensusu pomiędzy ośrodkami. W mojej ocenie prof. Dariusz Stola jest najlepszym możliwym dyrektorem. Jest doskonale przygotowany merytorycznie do sprawowania tej funkcji – wskazuje Rafał Trzaskowski.

dorzeczy
http://podpiszapel.pl/petycje/roszczeniazydowskie/
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY