Francja: Do 2020 roku ma wyjść na wolność ok. 500 islamistów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

We Francji kończą się wyroki wielu skazanych za terroryzm. Jak informują francuskie media do 2020 roku ma wyjść na wolność około 500 islamistów.

Jak podkreśla Adam Gwiazda – Do tego trzeba dodać 1500 kryminalistów podejrzanych o radykalizację za kratami czyli o przejście na radykalny islam (do terroryzmu włącznie).

Portal challenges dodaje, że islamiści to nie tylko problem francuskich, ale także europejskich służb. Stoją one w obliczu nowych zagrożeń ze strony zatrzymanych, przygotowują się do zbliżającego się uwolnienia setek skazanych za akty islamskiego terroryzmu.

Czytaj więcej: Francja: Policja ewakuuje z bazyliki bojówkę nielegalnych imigrantów i komunistów

Sprawę komentuje jeden z funkcjonariuszy, który chciał pozostać anonimowy – Spodziewamy się, że pierwsze wyjścia skazanych za ataki terrorystyczne odbędą się na wiosnę tego roku. Stanowią oni potencjalne zagrożenie i traktujemy bardzo poważnie.

Problem wychodzących na wolność islamistów ma jednak wiele krajów UE, które masowo przyjęły “uchodźców”. W Holandii prawnik Andre Seebregts, który brał udział w sprawach sądowych kilku dżihadystów, skazanych na kary więzienia, a ostatnio zwolnionych, informuje, że istnieje ryzyko ponownego ataku. Żaden z moich klientów nie brał udziału w programie rehabilitacji – powiedział AFP. Niebezpieczeństwo ponownej radykalizacji pozostaje.

challenges.fr

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY