REKLAMA

Firma Neuca zaopatrzy apteki w miliony maseczek ochronnych

Firma Neuca zaopatrzy apteki w miliony maseczek ochronnych

Polska firma Neuca postanowiła wdrożyć na krajowy rynek maseczki ochronne. Do aptek w całej Polsce dostarczono 8 mln sztuk. Zamówiono z Chin dodatkowo 52 mln maseczek, które dostarczy LOT. Cena za jedną sztukę ma wynosić 2,50 zł – właściciel zastrzega, że nie zamierza na tym zarabiać.

Pomimo rządowego oporu przed noszeniem maseczek ochronnych przez wszystkich, polska firma Neuca zajmująca się dystrybuowaniem wyrobów farmaceutycznych do aptek postanowiła rozdysponować 8 mln sztuk maseczek po całym kraju. Właściciele firmy podkreślają, że nie chcą zarabiać na tym, dlatego cena ma być stosunkowo niska, bo 2,50 zł za jedną sztukę. Jest to cena mniejsza niż za obecnie dostępne tego typu produkty w sklepach internetowych.

Zobacz także: Strajk przedsiębiorców. Winnicki: “Nowe restrykcje to absurd” [WIDEO]

„Sprowadzone przez nas maseczki są od rana dostępne w aptekach na terenie całego kraju. Zależy nam na tym, żeby pacjenci mieli dostęp do maski w niższej cenie, dlatego udostępniliśmy maseczki dla każdej apteki i punktu aptecznego w Polsce, nawet dla tych, z którymi nie współpracujemy” – podkreśla rzecznik prasowa grupy Neuca, Sybilla Walczyk.

Dalej wyjaśniała, iż tak niska cena jest możliwa pomimo opłat za transport lotniczy – „Utrzymanie niskiej ceny dla pacjenta, pomimo zakupów interwencyjnych i komercyjnych cen frachtu lotniczego jest możliwe, ponieważ ograniczamy wysokość pobieranej marży wyłącznie do pokrycia kosztów dystrybucji”.

Podobne metody ograniczenia wysokości marży firma zastosowała w przypadku dystrybucji innych środków do dezynfekcji takich jak płyny. Rzecznik prasowa Neuca mówiła, iż przedsiębiorstwo zamierza tylko z zarobku pokrywać koszty dystrybucji kierując się hasłem : „Nie zarabiamy na kryzysie”.

Polska firma zamówiła 52 miliony sztuk takich maseczek prosto z Chin. Ich transport ma się odbywać na pokładzie samolotów przewoźnika LOT Cargo, z którym wcześniej się umówiła na taki przewóz.

next.gazeta.pl

REKLAMA

Komentarze