REKLAMA

EURO 2020 przeniesione na następny rok w obawie przed koronawirusem

EURO 2020 przeniesione na następny rok w obawie przed koronawirusem

UEFA podczas specjalnej wideokonferencji omówiła wraz z 55 krajami związkowymi najbliższą sytuację w rozgrywkach piłkarskich. Zdecydowano się również na przełożenie na następny rok turnieju EURO 2020, które miało się odbyć w kilku miastach Europy.

REKLAMA

Potwierdziły się nieoficjalne informacje z wewnątrz europejskiej organizacji piłkarskiej UEFA. Podczas dzisiejszej wideokonferencji delegaci 55 krajowych związków oraz przedstawicieli rozgrywek klubowych zadecydowali się o przesunięciu EURO 2020 na następny rok.

Zobacz także: Nowy pomysł UE na kryzys migracyjny. Zapłaci nachodźcom za opuszczenie Grecji

https://twitter.com/pzpn_pl/status/1239897825615511552

„Decyzje podjęte przez UEFA zakładają warianty optymistyczne. Jest to ogólny zarys potencjalnych scenariuszy, ale najbliższe tygodnie pokażą, czy realizacja tych założeń będzie możliwa” – powiedział Zbigniew Boniek.

Przesunięcie terminu rozegrania turnieju Mistrzostw Europy ma ułatwić ewentualne dokończenie krajowych rozgrywek klubowych oraz pucharów europejskich (Liga Mistrzów i Liga Europy). Kluby będą zobligowane na wypuszczenie swoich zawodników na mecze reprezentacyjne ustalone w nowych terminach.

Wszelkie rozgrywki krajowe i europejskie mają zostać rozegrane do końca czerwca tego roku o ile pozwoli na to sytuacja oraz znaczne obniżenie zagrożenia epidemii koronawirusa.

tvp.info

REKLAMA

Komentarze