REKLAMA

Nowy pomysł UE na kryzys migracyjny. Zapłaci nachodźcom za opuszczenie Grecji

Nowy pomysł UE na kryzys migracyjny. Zapłaci nachodźcom za opuszczenie Grecji

Nowy pomysł UE na kryzys migracyjny. Unijny biurokraci wymyślili, że… zapłacą nachodźcom za opuszczenie Grecji. Propozycja ma być ważna przez miesiąc.

UE kusi imigrantów pieniędzmi. Ci, którzy wrócą do domu otrzymają po 2 tysiące euro. Unia Europejska zaoferowała, że jej propozycja będzie ważna przez miesiąc i ma dotyczyć tych nachodźców, którzy dotarli do Unii jeszcze przed 2020 rokiem.

REKLAMA

Głos w sprawie zabrała także komisarz ds. migracji i spraw wewnętrznych. Ylva Johansson podkreśliła, że liczy, iż „na tę propozycję skusi się ok. 5 tys. imigrantów”. Akcja ma być skoordynowana a agendą ds. ochrony i monitorowania granic Frontex.

Przypominamy, że w lutym Turcja otworzyła granice. Zaprzestała tym samym kontroli granicznych i zwozi imigrantów pod granice Grecji, aby naciskać na Europę i wywołać kolejny kryzys. W kraju tym czeka ponad 3,5 miliona ludzi, którzy marzą o Europie. Wśród nich podobno dziesiątki tysięcy niedawnych bojowników islamskich.

Kryzys imigracyjny to coś, czego panicznie boją się elity brukselskie Unii Europejskiej. Powrót tego kryzysu to kolejna fala poparcia dla i tak coraz popularniejszych ruchów i partii narodowych, eurosceptycznych czy „populistycznych” w Europie. Grecy dzielnie bronią granic przed nową falą nielegalnych imigrantów – Unia na początku nie chciała się mieszać w konflikt pomiędzy Turcją a Syrią, teraz jednak oferuje pieniądze tym, którzy zdecydują się wrócić do swoich krajów.

REKLAMA

Komentarze