Eksperci banku ING bardzo pozytywnie oceniają program ekonomiczny Krzysztofa Bosaka

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. @KrzysztofBosak

Na portalu informacyjnym “300gospodarka” ukazał się artykuł, w którym to eksperci z banku ING wskazali dobre i słabe strony poszczególnych kandydatów na Prezydenta. Najprzychylniej spojrzeli oni na program ekonomiczny Krzysztofa Bosaka oceniając jego dobry wpływ na polski budżet.

Eksperci od ekonomi z banku ING, czyli Rafał Benecki oraz Leszek Kasek ocenili programy kandydatów na Prezydenta RP pod kontem wpływu na polski budżet i gospodarkę. W tym rankingu Krzysztof Bosak zdeklasował rywali, będąc jedynym kandydatem z bardzo pozytywną opinią dla równowagi budżetowej.

Ich zdaniem kandydat Konfederacji ma najbardziej liberalny program gospodarczy, który postuluje wetowanie każdej ustawy podwyższającej podatki oraz chce on podwyższenia kwoty wolnej od podatku. Zdaniem ekspertów, pozytywne znaczenie dla budżetu ma również postulat zmniejszenia o połowę liczby posłów.

Zobacz także: Ostatnia prosta kampanii wyborczej. Trwa 24 godzinna relacja na żywo Bosaka [WIDEO]

Na dalszych pozycjach z neutralną opinią znalazł się Rafał Trzaskowski oraz Szymon Hołownia. Pierwszy z nich zdaniem ekonomistów preferuje wspieranie lokalnych inwestycji infrastrukturalnych oraz postuluje tworzenie lokalnych centrum rozwoju. Z drugiej strony chce on umożliwić dotacje do 10 tys. złotych na tzw. zielone rodziny, które wspierają OZE. Natomiast Hołownia głosi, iż zlikwiduje on konwencjonalne źródła energii do 2040 roku zastępując je odnawialnymi źródłami.

Przy obecnym Prezydencie Andrzeju Dudzie, eksperci zauważyli tendencje do zwiększonego wydatkowania pieniędzy publicznych na różne programy socjalne takie jak świadczenia dla bezrobotnych, czy też wsparcia dużych firm w ramach tarczy. Jego program ocenili umiarkowanie negatywnie.

Tak samo oceniono Roberta Biedronia głoszącego stopniowe wygaszanie kopalń i elektrowni węglowych. Postuluje on również sporo socjalnych programów niosących znamiona sporych wydatków z budżetu państwa.

Najbardziej negatywny wpływ dla równowagi budżetowej miałby program zaprezentowany przez Władysława Kosiniaka-Kamysza. Lider PSL, który zakłada że do 2030 roku uda się zrezygnować z dotychczasowych elektrowni i zredukować ich liczbę o 50 % zastępując je OZE. A także, postuluje on obniżkę podatku VAT do unijnego progu czyli 15 % do 5 % podatek dla stawek obniżonych. Chce on również zwiększenia budżetu zdrowia do 6,8% PKB, niewiele mniej niż postuluje to Robert Biedroń.

300gospodarka

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY