REKLAMA

Dziennikarka TVN ofiarą molestowania na festiwalu Pol’and’Rock? „To molestowanie seksualne”

Dziennikarka TVN ofiarą molestowania na festiwalu Pol’and’Rock? „To molestowanie seksualne”

Telewizja TVN transmitowała na żywo przebieg wydarzeń na festiwalu Owsiaka w Kostrzynie, który w tym roku odbywał się pod nazwą Pol’and’Rock. W pewnym momencie do dziennikarki podbiegł jeden z uczestników imprezy. To co stało się później, zdaniem zastępcy Rzecznika Praw Obywatelskich, należy kwalifikować jednoznacznie.

REKLAMA

Podczas transmisji na żywo z festiwalu, do dziennikarki TVN podbiegł uczestnik imprezy i pocałował ją w policzek. Po wszystkim błyskawicznie się oddalił. W studio nikt nie odniósł się do tego zdarzenia krytycznie i najprawdopodobniej przeszłoby bez echa, gdyby nie komentarz Sylwii Spurek, zastępcy Rzecznika Praw Obywatelskich.

„To molestowanie”

„Ustalmy jedno. Sytuacja, w której obca osoba całuje Cię bez Twojej zgody, nie jest normalna. To molestowanie seksualne. Aha, uprzedzając pytania – nie, nie mam poczucia humoru. Molestowanie seksualne to forma przemocy ze względu na płeć. Molestowanie seksualne nie jest śmieszne” – napisała na Twitterze.

W kolejnym wpisie podkreśliła, że przemocą wobec kobiet zajmuje się od 20 lat. „Ignorowanie i bagatelizowanie problemu, umniejszanie sprawy, wyśmiewanie doświadczenia ofiar obserwuję od dawna” – stwierdziła.

 

twitter
REKLAMA

Komentarze