Dziennikarka TVN ofiarą molestowania na festiwalu Pol’and’Rock? “To molestowanie seksualne”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Wikimedia Commons

Telewizja TVN transmitowała na żywo przebieg wydarzeń na festiwalu Owsiaka w Kostrzynie, który w tym roku odbywał się pod nazwą Pol’and’Rock. W pewnym momencie do dziennikarki podbiegł jeden z uczestników imprezy. To co stało się później, zdaniem zastępcy Rzecznika Praw Obywatelskich, należy kwalifikować jednoznacznie.

Podczas transmisji na żywo z festiwalu, do dziennikarki TVN podbiegł uczestnik imprezy i pocałował ją w policzek. Po wszystkim błyskawicznie się oddalił. W studio nikt nie odniósł się do tego zdarzenia krytycznie i najprawdopodobniej przeszłoby bez echa, gdyby nie komentarz Sylwii Spurek, zastępcy Rzecznika Praw Obywatelskich.

“To molestowanie”

“Ustalmy jedno. Sytuacja, w której obca osoba całuje Cię bez Twojej zgody, nie jest normalna. To molestowanie seksualne. Aha, uprzedzając pytania – nie, nie mam poczucia humoru. Molestowanie seksualne to forma przemocy ze względu na płeć. Molestowanie seksualne nie jest śmieszne” – napisała na Twitterze.

W kolejnym wpisie podkreśliła, że przemocą wobec kobiet zajmuje się od 20 lat. “Ignorowanie i bagatelizowanie problemu, umniejszanie sprawy, wyśmiewanie doświadczenia ofiar obserwuję od dawna” – stwierdziła.

 

twitter
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY