REKLAMA

Dwie kolejne ofiary koronawirusa w Polsce, 79 nowych zachorowań

Dwie kolejne ofiary koronawirusa w Polsce, 79 nowych zachorowań

Trochę musieliśmy poczekać na dzisiejsze poranne dane nt. rozwoju koronaworusa w Polsce. 79 nowych przypadków i dwie ofiary śmiertelne.

Trochę musieliśmy poczekać na poranne dane co do pandemii koronawirusa w Polsce. Zazwyczaj Ministerstwo Zdrowia informowała o nowych przypadkach i ofiarach zaraz po godzinie 8:00. Dzisiaj pojawił się jednak komunikat: „Zmiany w porach raportowania nowych przypadków osób zakażonych koronawirusem. Od dziś pierwszy poranny raport będziemy publikować między godz. 10.00 a 11.00. Przesunięciu ulegają również kolejne godziny raportów. Niezmiennie będziemy publikować dane zaraportowane do MZ przez WSSE”.

Informacje pojawiły się dopiero po godzinie 11:00. Ministerstwo poinformowało o 79 nowych zakażeniach. „Mamy 79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. śląskiego, 14 osób z woj. lubelskiego, 12 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. pomorskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. łódzkiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz 1 osoby z woj. świętokrzyskiego” – napisali przedstawiciele ministerstwa na Twitterze.

ZOBACZ TAKŻE: „Czekają nas wybory kopertowe”. Zapadła decyzja ws. wyborów?

Niestety Ministerstwo Zdrowia ma też kolejne bardzo smutne wiadomości. Wczoraj zmarło aż 10 osób, dzisiaj z rana mamy informacje o dwóch kolejnych ofiarach. „Z przykrością informujemy o śmierci dwóch osób zakażonych koronawirusem: 59-letniego mężczyzny ze szpitala w Tychach oraz 88-letniej kobiety ze szpitala w Łańcucie, która miała choroby współistniejące”. Łącznie więc w Polsce na tę chwilę zarażonych jest 2633 osoby, w tym 45 osób zmarło. Na świecie zakażonych jest już prawie milion osób, a zmarło około 50 tysięcy. Ponad 200 tysięcy chorych jest w Stanach Zjednoczonych. Hiszpania prawie „dogoniła” Włochy.

REKLAMA

Komentarze