REKLAMA

„Czekają nas wybory kopertowe”. Zapadła decyzja ws. wyborów?

„Czekają nas wybory kopertowe”. Zapadła decyzja ws. wyborów?

RMF FM podaje, że na wczorajszym spotkaniu kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości podjęto decyzję, że 10 maja zagłosujemy tylko korespondencyjnie.

Kilkukrotnie już informowaliśmy o tym, że PiS zaczyna mięknąć ws. wyborów prezydenckich. Kolejne nakazy, zakazy, ograniczenia możliwości wychodzenia z domu, a wybory miałoby się odbyć normalnie? Wiele osób zwracało uwagę na takie podejście władzy, wyśmiewając je hasłami w rodzaju „zostań w domu, idź na wybory”. Coraz większa liczba zakażeń i zgonów spowodowała jednak, że PiS szukał alternatywnego wyjścia. Nie przełożą jednak wyborów, bo boją się porażki na jesieni, kiedy po efektach kryzysu gospodarczego Polacy mogą odwrócić się od władzy.

Według dziennikarzy RMF FM, Patryka Michalskiego i Pawła Balinowskiego, na wczorajszym spotkaniu kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości zdecydowano, że wybory nie będą przekładane. Władza chce jednak wytrącić z rąk opozycji argument narażania Polaków na zakażenie się podczas wyboru nowego prezydenta. Głosowanie ma być… tylko korespondencyjne! Lokale wyborcze byłyby więc zamknięte. „Czekają nas wybory kopertowe”. Władze już wcześniej zapowiadały, że wprowadzenie głosowania przez Internet nie jest możliwe. Zapewne dlatego, że zagłosowałoby za dużo młodzieży.

ZOBACZ TAKŻE: Jarosław Gowin może odejść z rządu? Chodzi o wybory prezydenckie

To byłyby pierwsze tego typu wybory w historii naszego kraju. Pojawia się oczywiście od razu tysiąc pytań i wątpliwości. Kto zabezpieczy te listy? Zweryfikuje miejsce zamieszkania, wyda karty do głosowania? Kto i gdzie będzie liczył głosy? Tego wszystkiego musimy się dowiedzieć. Wybory tylko korespondencyjne potwierdził też jeden z ważniejszych polityków PiS, Ryszard Terlecki. Podkreślił, że „nie będzie lokali wyborczych”. „Będziemy głosować tylko korespondencyjnie”. System takiego głosowania ma być już opracowywany, bo jakiś czas temu ogłoszono wprowadzenie go dla osób powyżej 60 roku życia.

REKLAMA

Komentarze