REKLAMA

Duda: Można było lepiej wprowadzić reformy sądownictwa

Duda: Można było lepiej wprowadzić reformy sądownictwa

Prezydent RP Andrzej Duda udzielił wywiadu dla „Super Expressu”. W rozmowie wyznał, że reformę sądownictwa można było przeprowadzić lepiej. Powiedział również, że chciałby obniżyć niektóre podatki. Chwalił również Kaczyńskiego za jego charyzmę.

W wywiadzie dla „Super Expressu”, Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że nie boi się rywalizacji, a także przestrzega ludzi przed nadmierną paniką związku z koronawirusem. Zaleca jednak, aby stosować się do wskazówek lekarzy i Ministerstwa Zdrowia.

REKLAMA

Wypowiedział się również w ciepłych słowach na temat jednego ze swoich kontrkandydatów. Wspominał, iż z liderem PSL’u zna się jeszcze z czasów szkolnych – „Co do Władka Kosiniaka – Kamysza, to jest on dużo młodszym moim kolegą ze szkoły, znamy się od dawna, byliśmy razem radnymi w Krakowie i jak się spotykamy, to zawsze utniemy sobie pogawędkę”.

Zobacz także: Turcja rozpoczyna otwartą wojnę z Syrią

Bronił również zdania na temat programu 500 plus, który zdaniem ekonomistów źle wpływa na sytuację w kraju. Mówił o dużym sukcesie związanym z tym programem i nie zamierza zmienić podejścia w tym zagadnieniu uważając, iż jest to ważne dla polskich rodzin.

„Mam kilka propozycji podatkowych, które chciałbym zgłosić. Myślę o zniesieniu podatków w pewnych elementach” – ujawnił Prezydent Duda temat jego przyszłych działań kampanijnych.

„Lepiej można było przeprowadzić reformę wymiaru sprawiedliwości, ale tutaj nie jest tak, że mam pretensje do rządu. Na pewno nie mam tu więcej pretensji do rządu niż do siebie. Choćby w warstwie komunikacyjnej można było działać lepiej, mądrzej ze środowiskiem sędziowskim. To się nie udało i osobiście tego żałuję” – wyznał.

Powiedział również, że było mu bardzo miło, gdy podczas konwencji stała u jego boku rodzina, lecz uważa że najważniejsze jest to, aby sami chcieli brać w nich udział. Uważa również Jarosława Kaczyńskiego za wybitnego polityka – „Jarosław Kaczyński jest charyzmatycznym liderem, szefem największej partii. Jest największą postacią polskiej sceny politycznej, to polityk z ogromnymi sukcesami”.

Prezydent nie zadecydował jeszcze czy podpiszę ustawę o dofinansowaniu mediów publicznych w tym TVP, choć uważa że już dawno powinna być taka w użyciu, gdyż przez działania Donalda Tuska mające zniechęcić obywateli do płacenia abonamentu, mediom publicznym brakuje środków.

Super Express

REKLAMA

Komentarze