REKLAMA

Dramat w Trewirze! Kierowca rozjeżdżał tłum ludzi

Dramat w Trewirze! Kierowca rozjeżdżał tłum ludzi

Tuż po godzinie 14. w Trewirze rozegrał się prawdziwy horror dla tamtejszej ludności. W miejscu, gdzie zwykle odbywa się jarmark bożonarodzeniowy przebywali przechodnie. Z nieznanych dotąd przyczyn kierowca samochodu terenowego wjechał w tłum ludzi. Niemieckie media informują o 2 ofiarach śmiertelnych oraz 10 poważnie poszkodowanych.

REKLAMA

Dzisiaj w godzinach popołudniowych doszło do tragicznego zdarzenia w Trewirze w landzie Nadrenia-Pallatynat. Niemiecka stacja „RTL” informuje, że samochód terenowy marki Range Rover wjechał w tłum ludzi znajdujących się na głównym rynku.

Zobacz także: Jan Pietrzak: „Strajk Kobiet” to działania dywersyjne

Do tej pory nie wiadomo czy był to atak terrorystyczny. W ubiegłych latach w tym miejscu odbywały się coroczne jarmarki bożonarodzeniowe. Niemiecka policja wstępnie przygotowuje swoje działania pod kątem właśnie takiej sytuacji. Polecono również o unikanie tego miejsca w najbliższym czasie.

„Prosimy o unikanie tego obszaru. Policja wraz z innymi służbami ratunkowymi jest na miejscu” – napisała niemiecka policja, która kilka chwil później informowała o ujęciu sprawcy zdarzenia wraz z jego pojazdem.

Niemieckie media informują o dwóch ofiarach śmiertelnych oraz 10 osobach z poważnymi urazami. Również szkołą znajdująca się w pobliżu zdarzenia została tymczasowo zamknięta.

RTL

REKLAMA

Komentarze