REKLAMA

Dr Marcin Olszówka o małżeństwie: Należy przestrzegać zapisów Konstytucji [WIDEO]

Dr Marcin Olszówka o małżeństwie: Należy przestrzegać zapisów Konstytucji [WIDEO]

Gościem dzisiejszego programu „Młot na marksizm” w Mediach Narodowych był dr Marcin Olszówka z Instytutu Ordo Iuris. W rozmowie poruszono temat par jednopłciowych oraz omówiono rolę małżeństwa w społeczeństwie.

REKLAMA

Zasadniczym tematem rozmów był wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, w którym to podano, iż art. 18 Konstytucji RP nie przekreśla szans na ustawowe wprowadzenie małżeństwa jednopłciowych, a dotyczy tylko według uzasadnienia sądu, szczególnej ochrony związku kobiety i mężczyzny przez Państwo.

Konstytucja RP nie zabrania zawierać małżeństw tej samej płci” – szokujący wyrok sądu

Jak powiedział dr Olszówka, stanowisko WSA jest całkowicie błędne – „Jak ewidentnie wynika z art. 18, małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. To wynika z materiałów przygotowawczych i intencji twórców Konstytucji. Co więcej to wynika z celu tego wpisu„.

Nie po to się wpisuje do Konstytucji, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny, żeby potem nic z tego nie wynikało– podkreślił w dalszej części wypowiedzi.

Jeszcze 10 lat temu w środowisku prawniczym nikt nie miał wątpliwości co oznacza art. 18 Konstytucji zaznacza gość Mediów Narodowych w dalszej części programu.

Argumentem przemawiającym za obroną instytucji małżeństwa w takiej formie jak obecnie jest jego fundamentalne znaczenie dla naszego społeczeństwa, naszej cywilizacji oraz przetrwania. Wyjaśniał dr Marcin Olszówka z Ordo Iuris.

„Rodzina pełni funkcję wychowawczą, stabilizacyjną oraz gwarantuje tworzenie społeczeństwa. Zapewnia jego funkcjonowanie” – zaznaczył ekspert prawny, podkreślając znaczenie rodziny.

Całość rozmowy można zobaczyć w materiale wideo:

REKLAMA

Komentarze